$
בורסת ת"א

קרן אייפקס תרכוש את רשת תחנות הדלק טן לפי שווי של 166 מיליון שקל

אייפקס זכתה בהתמחרות על החברה, בעיקר מול קרן סקיי בניהול צבי יוכמן וניר דגן. קרן אייפקס תרכוש את חברת הדלק מידי הכונסים מטעם בנק הפועלים

גולן חזני 12:4410.01.17

קרן אייפקס זכתה בהתמחרות על חברת הדלק טן. ל"כלכליסט" נודע, כי אייפקס תרכוש את חברת הדלק מידי הכונסים מטעם בנק הפועלים לפי שווי של 166 מיליון שקל. הקרן הקדימה את ההצעה של קרן סקיי שהתמודדה מולה. אייפקס מנוהלת ע״י זהבית כהן וסקיי על ידי צבי יוכמן וניר דגן. אייפקס תקנה 83% ממניות טן, ששועבדו לטובת בנק הפועלים על ידי קבוצת פישמן - בעלת השליטה הקודמת בחברת הדלק.

 

לפני שנתיים ניסתה פועלים שוקי הון, זרוע בנקאות להשקעות והשקעות ריאליות של הבנק, למכור את טן לפי שווי של 250 מיליון שקל. המגעים לא הבשילו לכדי עסקה והתנהלו מול משפחת נוימן ואלי אלעזרא.

 

פישמן רכש במאי האחרון 9% נוספים ממניות טן מידי שותפי המיעוט, מנהלי אקסלנס לשעבר רוני בירם וגיל דויטש. השניים מכרו לו את המניות תמורת 26 מיליון שקל במסגרת אופציית מכירה שהחזיקו בה. לימור ודני אלט מכרו לפישמן באותו יום 1% מהמניות תמורת 3 מיליון שקל, כך שפישמן רכש, במימון חלקי של בנק הפועלים, 10% לפי שווי של 300 מיליון שקל, עסקה שהיה מחויב לה במסגרת האופציה.

 

בתשעת החודשים הראשונים של 2016 רשמה טן רווח נקי של 20 מיליון שקל - שיפור לעומת שנת 2015, אותה סיימה עם איזון בשורה התחתונה. עם זאת, לטן יש גיבנת חוב של 170 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שלה, אשר תקשה על אייפקס למשוך דיבידנד בשנים הקרובות.

 

טן עוסקת בייזום, הקמה ותפעול של תחנות דלק וחנויות נוחות, ובשיווק ישיר של מוצרי דלק. בנוסף היא מחזיקה בהשקעה בתחום האנרגיה ההידרו־אלקטרית בברזיל. נכון לסוף 2015 הפעילה הרשת 55 תחנות תדלוק, מרכז אחד של תדלוק סולר ו־18 חנויות נוחות, והיא החברה הרביעית בגודלה בישראל.

 

איפקס יוצגה בידי עוה"ד רן חי, איתי לביא ורעות אלקלעי ממשרד הרצוג פוקס נאמן.  

 

זהבית כהן זהבית כהן צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x