$
בורסת ת"א

גולף תשלם 650 אלף שקל לחיים סקאל עבור חלקו בטופשופ

בינואר 2015 רכשה גולף 67% מהפעילות העסקית בישראל של קבוצת ארקדיה הבינלאומית מסי אנד שלס של סקאל. עתה השלימה את רכישת הקבוצה

אורנה יפת 13:3708.01.17

קבוצת גולף נפרדה סופית מחברת סי אנד שלס שבבעלות איש העסקים חיים סקאל, עימה היתה קשורה בייבוא ושיווק מותגי קבוצת ארקדיה: טופשופ, טופ מן, דורותי פרקינס ומיס סלפרידג'.

 

 

גולף תשלם לסי אנד שלס, באמצעות חברת כיתן, 650 אלף שקל פלוס מע"מ, עבור חלקה בפעילות המשותפת שעומד על 32.67%. במסגרת הסכם ההפרדות חתמו הצדדים על סעיפים הדדים של ויתור על טענות. 

חיים סקאל חיים סקאל צילום: אוראל כהן

 

 

סי אנד שלס של סקאל היתה הזכיינית במקור של מותגי קבוצת ארקדיה הבינלאומית. בינואר 2015 רכשה גולף 67% מהפעילות העסקית בישראל של מותגי הקבוצה ובראשם טופשופ, תמורת 37.5 מיליון שקל.

 

גולף ביצעה את העסקה באמצעות החברה הבת כיתן תעשיות. עם הרכישה היתה תוכנית בקבוצת גולף לפתח את טופשופ ל-40 חנויות ולהפוך את המותג למנוע צמיחה של החברה, אך כת"ש החליטה לגדוע באיבה את התוכנית של הנהלת גולף הקודמת, בראשותו של אלי מיזרוח, ולעצור את הפיתוח של המותג.

 

טופשופ סיימה את שנת 2015 עם הפסד של 2.7 מיליון שקל. ב-2016 התגלעו מתחים בין הצדדים על רקע הסכמות אליהן הגיעה קבוצת גולף עם קבוצת ארקדיה הבינלאומית באופן ישיר ולא באמצעות השותפות עם חיים סקאל, בנוגע לרווחים מהמכירות של אתר טופשופ שהוקם בישראל. חילוקי הדעות הובילו בסופו של דבר להסכם ההפרדות, עליו חתמה ההנהלה הנוכחית של קבוצת גולף, בראשות המנכ"ל רביב ברוקמאייר. לפני כחודשיים הודיעה הנהלת החברה אף על כך שתסגור שתי תתי הרשתות שרכשה במסגרת עסקת טופשופ, דורותי פרקינס ומיס סלפרידג', שכוללות 4 סניפים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x