$
בורסת ת"א

אחרי שנה סוערת: שני בכירים נוספים עוזבים את כיל

הפורשים הם נסים אדר, שפורש לאחר 37 שנה בחברה, ומארק וולמר, ראש חטיבת הפתרונות המיוחדים

רעות שפיגלמן 17:1306.01.17

אחרי שנת 2016 שהסתיימה זה עתה ובה עברו על חברת כיל מאורעות לא פשוטים, כולל עזיבה של מספר בכירים ובהם המנכ"ל, גם את שנת 2017 פותחת כימיקלים לישראל עם פרישתם של בכירים נוספים.  

אתמול (ה') נודע כי מי שעומד בראש חטיבת המינרלים החיוניים (הכוללת את פעילות הדשנים והפוספט), ניסים אדר, צפוי לפרוש לגמלאות לאחר 37 שנים בחברה. יחליף אותו עופר ליפשיץ, סמנכ"ל בכיר אשר ניהל לאחרונה את תכנית ההתייעלות בחברה. כיום הוא משמש כיו"ר המיזם המשותף YPH עם הסינים.

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
הפרישה הנוספת היא של מארק וולמר, שהיה איש של סטפן בורגס, המנכ"ל האחרון שפרש לפני כמה חודשים, ועמד בראש חטיבת הפתרונות המיוחדים (פעילות המוצרים התעשייתיים והדשנים המיוחדים, תוספים מתקדמים ותוספי מזון). מי שיחליף אותו הוא אלי גלזר, סמנכ"ל בכיר, המכהן כיום כמנכ"ל כיל אירופה. גלזר הצטרף לכיל בשנת 1983 ומילא שורה ארוכה של תפקידים ובכלל זאת, כיהן כמנכ"ל כיל מוצרי תכלית באירופה ובאסיה פסיפיק.

 

טרם הוחלט מי יתפוס את תפקידם של ליפשיץ ושל גלזר. בתוך כך, גם רון מושקוביץ הודיע ליוחנן לוקר, יו"ר הדירקטוריון, על סיום תפקידו בדירקטוריון באופן מיידי. עזיבתו של מושקוביץ היתה צפויה ונודע עליה לפני כמה חודשים.

 

המנכ"ל הקודם סטפן בורגס המנכ"ל הקודם סטפן בורגס צילום: עמית שעל

 

עזיבות אלו מגיעות אחרי מסכת של אירועים שפקדו את החברה בחודשים האחרונים, לאחר שסטפן בורגס, המנכ"ל הקודם התפטר מתפקידו. בורגס הגיש את מכתב התפטרותו מיד לפני ישיבת הדירקטוריון שעמדה לדון בדו"ח השופטת לגבי ההטרדה המינית לכאורה של עובדת בכיל.

 

כממלא מקום המנכ"ל מונה אשר גרינבאום. אחרי עזיבת בורגס הודיעה כיל על עצירת פרויקט המחשוב ועל הפסקת פרויקט הכרייה עם ממשלת אתיופיה - מה שהסב לה מחיקות של מאות מילוני דולרים, והביא אותה לסיים את הרבעון השלישי השנה בהפסד.

 

מניית כיל סיימה את השנה האחרונה בעלייה של יותר מ-7%, כאשר ברבעון האחרון של השנה קיזזה המניה את כל הירידה שרשמה מתחילת 2016, וזאת על רקע הציפיות בשוק האשלג להתאוששות ולהגעה למחירי תחתית שרק יעלו בשנה הקרובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x