$
בורסת ת"א

שדרוג שכר דירקטורים בדלתא טורפד, תגמול בתו של דבח אושר

רוב בעלי מניות המיעוט, בהם פסגות, מיטב דש ומגדל הצביעו שלשום נגד הניסיון של אייזק דבח לשנות את מדיניות התגמול שאושרה לפני שנה והיתה אמורה להישאר תקפה עד סוף 2018. ההצעה לשיפור תנאי העסקת בתו של בעל השליטה אושרה

ניר טל 08:1804.01.17

בעלי מניות המיעוט בחברת דלתא הצביעו נגד התיקונים למדיניות התגמול שניסתה הנהלת דלתא להכניס לסדר היום באסיפת בעלי המניות שהתכנסה שלשום.

 

על פי דיווח החברה, 63.5% מבין בעלי המניות שאינם נגועים הצביעו נגד תיקון המדיניות – וההצעה נפלה ברוב מיוחד. בין המתנגדים לתיקון מדיניות התגמול, המחזיקים בכ־3.5 מיליון מניות של דלתא, נמנים גופים מוסדיים כמו פסגות, מיטב דש ומגדל. 

גלוריה דבח מאושרת

ההצעה לתיקון מדיניות התגמול הנוכחית לדירקטורים היתה היחידה שנפסלה מבין חמישה עשר נושאים שהועלו לדיון במהלך האסיפה הכללית, ובהם מינוי מחדש של כמה דירקטורים, אישור תנאי העסקתה של גלוריה דבח, בתו של בעל השליטה אייזק דבח שמונתה לסגנית נשיא בחטיבת מותגי הפרימיום ועדכון כתבי השיפוי לבכירים בחברה. דלתא ביקשה להכניס את התיקונים למדיניות התגמול של הדירקטורים אף שזו אושרה רק לפני שנה ותקפה עד סוף 2018.

 

עיקרי השינויים שהוצעו במסגרת מדיניות התגמול כללו הענקת סמכויות לדירקטוריון, לאחר אישור של בעלי המניות, להעניק לדירקטורים בחברה (למע"ט דח"צים ובלתי תלויים) שכר גבוה יותר מזה שנקבע בתקנות הגמול עד לתקרה מקסימלית של 200 אלף דולר בשנה. התגמול המוגדר על פי החוק כולל תשלום שנתי לצד תשלומים בהתאם למספר הישיבות בהן השתתפו, שמחושב בהתייחס להון העצמי של החברה ולמומחיותו של המכהן.

 

סכום זה אינו קבוע, אך בהתייחס לכמות הישיבות שהתכנסו בחברה במהלך שנת 2015, היקף התגמול של הדירקטורים בחברה עומד על כ־200-150 אלף שקל. נמוך משמעותית מזה שהוצע בתקרה. בנוסף הוצע להעלות את תקרת השכר של נושאי משרה בדרג ביניים ל־90 אלף שקל לחודש לעומת 80 אלף שקל לחודש. זאת לצד העלאת רף התגמול ההוני המבוסס על אופציות או מניות עבור נושאי משרה מ־6 משכורות ל־9 משכורות.

 

אייזיק דבח אייזיק דבח צילום: עמית שעל

 

דבח רוצה סמכויות נוספות

עוד הוצע במסגרת התיקון כי יינתנו לדבח, המכהן כמנכ"ל דלתא מאז 2008, סמכויות להענקת תגמול שנתי גם על בסיס יעדים לא מדידים בחלק מן המקרים, וזאת כחלק מהקריטריונים להענקת תגמול משתנה עד לתקרה של 12 משכורות חודשיות. לעניין שכרו של דבח כמנכ"ל אין כל התייחסות או שינוי מוצע וזאת משום שרק בחודש שעבר אושרה מדיניות תגמול הקובעת את עלות שכרו המקסימלית, המורכבת משכר בסיס שנתי של 750 אלף דולר בתוספת אפשרות למענק שנתי בגובה של 930-750 אלף דולר.

 

מענק זה תלוי בעמידה בביצועי החברה לרבות היקף הרווח הנקי וגידול ב־EBITDA. עוד עולה ממסמך המדיניות כי יחס העלות הכוללת של שכר הבכירים בישראל עומד על פי 13 לעומת השכר הממוצע בחברה בישראל ועל פי 30 בארה"ב, כשלפי המדיניות תקרת היחס בין שכר הבכירים בישראל עומד על פי 26 לעומת השכר הממוצע ועל פי 35 בארה"ב.

 

מדלתא נמסר בתגובה: "אנחנו עובדים ביחד עם בעלי המניות והגופים המוסדיים ומכבדים את ההחלטה. נלמד את התוצאות ונבחן מה לעשות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x