שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

משפחת פדרמן מבקשת לדחות חוב של 466 מיליון שקל לפועלים ובראשית

פדרמן מנסה לדחות את פירעון החוב במספר חודשים על מנת שבזמן הזה יוכל למצוא גוף מוסדי או קרן שתסכים להיכנס בנעליהן של בנק פועלים וקרן בראשית. פדרמן מנסה להוביל מהלך של פירעון החובות הקיימים לפועלים ובראשית כנגד הלוואה מגוף אחר על מנת לשחרר את הבטוחות עבור נושים אחרים

אורן פרוינד 17:5501.01.17

שנתיים עברו מאז שביצעה חברת פטרוכימיים את הסדר החוב שלה עם הנושים במה שהוגדר כאחד ההסדרים המורכבים בשוק ההון הישראלי. גם לאחר שנתיים קופתה של פטרוכימיים שהפעילות היחידה שלה זו אחזקה של 20.4% מניות בזן בשווי של 883 מיליון שקל, ריקה ממזומנים והיא אינה מסוגלת לעמוד בהתחייבויותיה.

 

היום (א') דיווחה החברה שנמצאת בשליטת (50%) משפחת פדרמן ושותפיה יעקב גוטנשטיין, אלכס פסל, מיכה לזר ואריה זילברברג, כי היא מנהלת מו"מ לדחיית חוב של 466 מיליון שקל לבנק הפועלים ולקרן בראשית . חוב של 318 מיליון שקל עבור בנק פועלים אמור היה להיפרע היום וחוב של 148 מיליון שקל עבור קרן המנוף בראשית אמור להיפרע בפברואר הקרוב.

 

דיוויד פדרמן דיוויד פדרמן צילום: ראובן שוורץ

 

משפחת פדרמן מנסה לדחות את הפירעון של החוב הזה במספר חודשים על מנת שבזמן הזה היא תוכל למצוא גוף מוסדי או קרן שתסכים להיכנס בנעליהן של בנק פועלים וקרן בראשית. בנק הפועלים מחזיק בשעבוד על 370 מיליון מניות של בזן בשווי של חצי מיליארד שקל וקרן בראשית מחזיקה בשעבוד ראשון על 32 מיליון מניות בשווי של 43 מיליון שקל ושעבוד שני על המניות שמשועבדות לפועלים, כך ששני הגופים מכוסים לחלוטין מבחינת הבטוחות שלהם ואף יותר.

 

פדרמן מנסה להוביל מהלך של פירעון החובות הקיימים לפועלים ובראשית כנגד הלוואה מגוף אחר על מנת לשחרר את הבטוחות עבור נושים אחרים. בנוסף לחוב עבור בנק הפועלים וקרן בראשית פטרוכימיים חייבת עוד 930 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שפרושים על ארבע סדרות. בהנחה שפדרמן יצליח לקבל הסכמה של בנק הפועלים וקרן בראשית, מה שאכן צפוי להתקבל, הוא יצטרך לבקש את אישורם של מחזיקי האג"ח למהלך.

 

בינתיים פדרמן מחכה להחלטת האסיפה הכללית של בזן שתיערך ביום חמישי הקרוב ובה יצביעו האם לאשר חלוקת דיבידנד של 85 מיליון דולר שחלקה של פטרוכימיים בה הוא 64.37 מיליון שקל. בשנה האחרונה מניית בזן סבלה מירידה של 10% בעקבות פגיעה במרווחי הזיקוק, אולם בהסתכלות של שלוש שנים שוויה עלה ב-25% בעקבות הירידה במחירי הנפט כך ששוי הבטוחות של עבור נושי פטרוכימיים עלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x