$
בורסת ת"א

מבטח שמיר נפרדת מתפרון: מכרה את יתרת אחזקותיה ב-4 מיליון שקל

החברה ששלטה בעבר בתפרון מכרה בחמישי האחרון מחוץ לבורסה 6.4% ממניות תפרון שברשותה. חברת ליטלף הקנדית, בעלת השליטה הנוכחית, רכשה 2% מהמניות

ניר טל 12:3901.01.17

חברת מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר מכרה את כלל אחזקותיה בחברת הטקסטיל תפרון מחוץ לבורסה בתמורה ל-4 מיליון שקל.  

על פי דיווח של החברה הבוקר (א') לבורסה, מבטח מכרה ביום חמישי האחרון 6.4% מהון המניות של החברה לפי שווי מניה של 5.28 שקלים, מחיר הנמוך בשיעור של 15% משער הנעילה ביום חמישי האחרון. בכך חדלה מבטח שמיר להיות בעלת עניין בחברה.

 

דרכו של שמיר בתפרון התחילה בשנת 2004 לאחר שרכש יחד עם קרן פימי כ-31% מהון המניות של החברה, שותפות שהפכה אותם לבעלי השליטה. לימים, קרן פימי החליטה לצאת מהחברה ואחזקתו של שמיר הצטמצמה לאורך השנים עם כניסתם של בעלי שליטה חדשים. בעלת השליטה בתפרון, חברת ליטלף הקנדית (Litef) של משפחת ליברמן, רכשה כ-2% מהון המניות שמכר שמיר ועתה אחזקתה בחברה מגיעה ל-54.6%. |

 

תפרון עוסקת בייצור ומכירה של מוצרי הלבשה בטכנולוגיית האל-תפר (Seamless) לתחום הביגוד הספורטיבי וההלבשה התחתונה. את שנת 2017 היא צפויה לפתוח כשהמאמצים למינויו של מנכ"ל חדש מגיעים לשלב מתקדם - לאחר שמינוי של איתן שטיאנסי בוטל משום שכיהן כדירקטור חיצוני בחברה.

 

ניהולה של החברה מופקד בימים אלה בידי גיל שמעון, המנכ"ל היוצא, המכהן בתפקיד קרוב לארבע שנים. שמעון עתיד להמשיך בתפקידו כמנכ"ל בחברה עד ל-1 בפברואר. אם לא יימצא מנכ"ל חלופי, בן ליברמן, דירקטור בחברה ואחד מבעלי השליטה בה, ימלא את תפקיד המנכ"ל כממלא מקום עד למינוי חדש. 

 

תפרון תפרון צילום: דורון גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x