$
בורסת ת"א

עדיין בלי הסכם כולל: פז האריכה בשנתיים את הסדר אספקת הדלק עם הרשות הפלסטינית

החברה חתמה על תוספת למזכר הבנות שקבע את ההסדר בין הצדדים בשנת 2014. תנאי ההסדר הקודם יישמרו, והוא הוארך עד לסוף 2018 "או עד לחתימת הסכם חדש בין הצדדים"

מיקי גרינפלד 09:2801.01.17

פז נפט תמשיך גם בשנתיים הקרובות לספק דלקים לרשות הפלסטינית - וגם בתקופה זו, כך נראה לפחות בינתיים, ההסדר עם הרשות יעשה ללא הסכם אספקה כולל בין הצדדים.  

החברה הודיעה היום (א') לבורסה כי חתמה ביום חמישי על תוספת למזכר ההבנות שנחתם בינה לבין הרשות בספטמבר 2014. התוספת מאריכה את תוקפו של המזכר לתקופה של שנתיים נופסות, עד ל-31 בדצמבר 2018 - או עד לחתימת הסכם חדש בין הצדדים (המוקדם מביניהם כמובן).

 

על פי התוספת הטרייה, פז נפט (או חברות בנות שלה) תמשיך לספק לרשות מוצרי נפט (כולל גז ביתי). כמו במזכר 2014, ההסדר תקף גם לשטחי הגדה המערבית אך גם לעזה, שבה הרשות אינה שולטת בפועל. פז נפט התחייבה בנוסף לספק לרשות שירותי תחזוקה, ציוד והדרכה, על פי תנאי המזכר הקודם.

 

מסגרת האשראי ותנאיה תשלום זהים לאלו של מזכר 2014. להבטחת התשלום התחייבה הרשות לאפשר לחברה לגבות את המגיע לה מכספי המיסים המוחזקים עבור הרשות ע"י ממשלת ישראל. פז נפט מציינת כי התוספת הנוכחית לא צפויה לשנות באופן מהותי את רווחיות החברה בהשוואה לשנת 2016. 

 

פז נפט המנוהלת על ידי יונה פוגל הופכת בימים אלה לחברה ללא בעל שליטה, לנוכח יציאתו של צדיק בינו משליטה בחברה - לאחר שבחודש אוגוסט השנה קיבל  אישור למכירת מניותיו בבורסה.

 

בינו, שמחזיק גם בשליטה בבנק הבינלאומי (48%) נדרש למכור את המניות שלו בעקבות חוק הריכוזיות, שמחייב בעלי הון להפריד אחזקות פיננסיות מריאליות. האישור המיוחד לגבי פז נדרש כיוון שהחברה היא הבעלים של בתי הזיקוק באשדוד - שמוגדרים כנכס אסטרטגי לאומי.  

 

יונה פוגל מנכ"ל פז נפט יונה פוגל מנכ"ל פז נפט צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x