שווקי חו"ל

וולס פארגו ישלם 35 מיליון דולר בגין אפליית עובדים ממוצא אפרו-אמריקאי

כך לפי הסדר הפשרה שהוגש אתמול לביהמ"ש; הסכום ישולם ליותר מ-500 יועצים פיננסיים ומתלמדים שטוענים כי הופלו בקידום ובקבלת חשבונות של לקוחות רווחיים במיוחד

בלומברג 10:2031.12.16

בנק וולס פארגו צפוי לשלם 35 מיליון דולר ליותר מ-500 יועצים פיננסיים ומתלמדים ממוצא אפרו-אמריקאי שטענו כי לא זכו לאותן אפשרויות קידום כפי שניתנו לעמיתיהם הלבנים, כך על פי נוסח ההסכם שהוגש אתמול (ו') לבית המשפט. וולס פארגו הסכים גם להוסיף עובדים לשם גיוס והדרכה של ברוקרים אפרו-אמריקאים, ויקים קרן פיתוח עסקי בהיקף של 500 אלף דולר.

 

 

 

"איננו מקבלים את הטענות שהועלו בתביעה אולם מאמינים שהאינטרס שלנו, של חברי הצוות, הלקוחות והמשקיעים הוא להותיר את העניין הזה מאחורינו", כך נמסר מטעם הבנק.

 

הברוקר הגדול ביותר בוול סטריט מתמודד בשנים האחרונות עם שורה ארוכה של תביעות משפטיות בגין אפליה לכאורה על רקע גזע ומין. בנק מריל לינץ' של בנק אוף אמריקה הסכים ב-2013 להסדר של 160 מיליון דולר עם ברוקרים אפרו-אמריקאיי והסדר נוסף של 39 מיליון דולר עם נשים המועסקות בבנק. ב-2007 הסכים מורגן סטנלי לשלם 16 מיליון דולר לקבוצת ברוקרים אפרו-אמריקאים.

 

 

 צילום: בלומברג

 

התביעה נגד וולס פארגו הוגשה בידי שישה ברוקרים שטענו שהבנק "נקט בדפוס מתמשך בכל המדינה של אפליה על רקע גזע". לפי הטענות, הברוקרים של הבנק פסחו על עובדים שחורים בעת בחירת אנשי צוות או מחליפים, וחשבונות של לקוחות רווחיים כוונו פעמים רבות ליועצים פיננסיים שאינם אפרו-אמריקאים. עוד נטען כי עובדים אפרו-אמריקאים קיבלו עבודה בתחומים או בסניפים שהניבו פחות רווחים.

 

 

 

לוולס פארגו יש למעלה מ-15 אלף יועצים פיננסיים, ומינה באוגוסט את דייויד קוואץ' לניהול יחידת הברוקראז'. הוא החליף את מרי מק, שלקחה לידיה את ניהול הבנקאות המקומית זמן קצר לפני שהבנק הואשם בפתיחת חשבונות פיקטיביים ללא אישור לקוחות.

 

בית המשפט אמור לשקול ב-24 בינואר מתן אישור ראשוני להסכם עם וולס פארגו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x