$
בורסת ת"א

עוד חברה נמחקת מהבורסה: ביולייט נמכרת למשקיע סיני

חברת הביומד חתמה על מכתב כוונות בלתי מחייב, לפיו המשקיע ירכוש את כל מניות החברה שבידי הציבור, כ-45%, תמורת 5.1 מיליון דולר. בהמשך יירכוש מניות נוספות מבעלי העניין בחברה, ויהפוך לבעל השליטה

דרור רייך 11:5929.12.16

מניית חברת ביולייט מזנקת בבורסה בת"א במעל 40%, בעקבות הודעת החברה הבוקר על חתימת מכתב כוונות בלתי מחייב למכירת החברה למשקיע סיני תמורת 5.1 מיליון דולר - עסקה המשקפת מחיר של 16.5 שקלים למניה. אתמול ננעלה המניה במחיר של 9.06 שקלים ושווי השוק של החברה עמד על 23.6 מיליון שקל.  

על פי מכתב הכוונות בשלב הראשון של העסקה המתוכננת ירכוש המשקיע הסיני את מניות הציבור בביולייט, נתח של 45% מהחברה. החברה בשלב זה תימחק מהבורסה ותהפוך לפרטית, כאשר המשקיע מסין יחזיק ב-45% והיתר יוחזק בידי מבעלי העניין. בשלב שני ישלם המשקיע סכום נוסף המוערך ב-7-5 מיליון דולר עבור חלק מהמיות ויהפוך לבעל השליטה בחברה.

 

בין בעלי העניין הגדולים בחברה נמצאים ישראל מקוב מנכ"ל טבע לשעבר המחזיק ב-12.6%, דן אורן מייסד דסקל פארמה עם 9.4% ושדיליפ שנגווי עם 14%. כמו כן לפני כשנתיים וחצי נכנסו 2 גופים מוסדיים להשקעה בחברה, הפניקס עם 6.4% וואקסלנס עם 2.9%.

 

לפי הדיווח שפרסמה ביולייט, מכתב הכוונות נחתם כבר ב-6 בנובמבר, לפני כחודשיים. הסיבה המרכזית לחשיפה היום היא בגלל אופציה של ביולייט הנסחרת בבורסה שעומדת לפקוע ב-1 לינואר 2017, מה שמחייב את החברה בחשיפת כל מידע מהותי למשקיעים.

 

ביולייט מחזיקה שני אשכולות של חברות סביב מצב רפואי מוגדר, האחד בתחום העיניים תחת חברת אקס.אל.ויז'ן והשני בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית תחת חברת מיקרומדיק הבורסאית, אשר ביולייט מחיזיקה בכ-48% ממניותיה.  

 

סוזנה נחום זילברברג מנכ"לית ביולייט סוזנה נחום זילברברג מנכ"לית ביולייט

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x