$
בורסת ת"א

הבורסה בת"א ננעלה בירוק: מדד ת"א 25 התחזק ב-1.1%

מדד ת"א 100 עלה ב-0.9%; מבקר המדינה הודיע כי החל לבדוק את ההתנהלות סביב אישור ההקלות לבזק - המניה עלתה ב-1.5%; פרוטליקס קפצה ב-18% לאחר שדיווחה על הזמנה גדולה מממשרד הבריאות הברזילאי

כתבי שוק ההון 17:2827.12.16
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז ביומד נדל"ן 15

 

17:25 - הבורסה בת"א ננעלה בירוק: מדד ת"א 25 עלה ב-1.1% ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.9%. מבקר המדינה הודיע כי החל לבדוק את ההתנהלות סביב אישור ההקלות לבזק - המניה זינקה ב-1.5%. פרוטליקס זינקה ב-18% לאחר שדיווחה על הזמנה גדולה של משרד הבריאות הברזילאי.

 

16:30 - אורי טל טנא מתייחס לתנודתיות הגדולה במניית אפריקה ישראל: "מה שמניע את מניית אפריקה הם סוחרי יום ספקולנטים שמנסים ליצור רווח מהתנודתיות שלה", אומר פרשן "כלכליסט" אורי טל טנא. לדבריו, "המניה של אפריקה שקולה לאופציה שכבר פקעה מחוץ לכסף, אבל מסיבה טכנית היא עדיין לא נמחקה מהמסחר. המשך המסחר במניה יצר את אחד מבתי הקזינו הגדולים בארץ, אחד שפועל כעת בחסות הרשות לניירות ערך".

 

מניית אפריקה ישראל מניית אפריקה ישראל

 

14:45 - פרוטליקס דיווחה על אישור ההזמנה של משרד הבריאות הברזילאי בהיקף של מעל 24 מיליון דולר לטיפול לגושה, במהלך 2017.

 

13:30 - מליסרון קיבלה דירוג של AA מינוס ממעלות, לגיוס חוב של עד 500 מיליון שקל. כלכלני מעלות כתבו כי הנחות המוצא שלהם לדירוג הן: "גידול מתון של 3% ב-NOI מנכסים קיימים, הכולל גידול ריאלי של 2%. שערוך חיובי לנכסים בגובה עליית האינפלציה, המשך מחזור חוב בריביות נמוכות מהריביות בהלוואות הקיימות, היקף השקעות של כ-600 מיליון שקל בשנים 2018-2016, בעיקר בהרחבת נכסים קיימים ובפרויקט דרום הקריה. תרחיש הבסיס שלנו לא כולל רכישת נכסים חדשים".

 

אביתר בן-דוד, כלכלן מאקרו במחלקת המחקר והאסטרטגיה של בית ההשקעות אקסלנס, ויניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מתייחסים להחלטת בנק ישראל להותיר את הריבית על כנה, בשיעור של 0.1%. "הנגידה הבהירה את מה שהדגשנו בסקירתנו השנתית – בבנק ישראל יאפשרו לפער הריביות בין ישראל לארה"ב להיפתח כמה שיותר, וזאת במטרה להביא להיחלשות משמעותית יותר בשערו של השקל. כל עוד אין סיכוני אינפלציה וציפיות האינפלציה נמוכות משמעותית, בנק ישראל לא יעלה את הריבית. להערכתנו לפחות לא בשנתיים הקרובות".

 

12:30 - בית ההשקעות דרקסל המילטון מסמן את יצרנית השבבים טאואר ג'אז כאחת המניות המועדפות להשקעה ב-2017 וקובע לה מחיר יעד של כ-106 שקל - אפסייד של 30%: "במהלך השנים האחרונות, טאואר ביצעה שיפורים דרמטיים במיצוב התחרותי ובפיתוח מומחיות טכנולוגית ייחודית ויכולות ייצור בתחום השבבים האנלוגיים. אלו יוצרים לה מיצוב אסטרטגי ייחודי בשוק הצומח בו היא פועלת, המאופיין בתחרות מוגבלת ובנוסף מאפשרים לה להציע שירותים שלקוחותיה אינם יכולים לבצע באופן עצמאי".

 

ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר סמיקונדקטור ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר סמיקונדקטור צילום: עמית מגל

 

12:00 - עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "קצב עלית ריבית זה תואם גם את הערכותינו, כשמטרתו להקטין את פערי הריבית הריאליים בין ישראל והעולם ולקזז במעט את השפעת הגורמים המבניים על חוזק השקל (העודף בחשבון השוטף, הריבית הריאלית הגבוהה יחסית, רכישת חברות ישראליות על ידי זרים, והיצוא האפשרי הגז בעתיד). בנוסף, בנק ישראל צפוי להמשיך לרכוש מט"ח".

 

11:00 - מניית אפריקה ממשיכה בתנודתיות החריפה שלה, שלא מפסיקה לרגע בשבועות האחרונים. מניית חברת האחזקות של לב לבייב ממריאה כעת ב-7.5% במחזור מסחר גבוה. אתמול קפצה מניית החברה ב-15.7% ובמחזור מסחר גבוה של 14.1 מיליון שקל, ושלשום צללה ב-7.8% במחזור מסחר של 3 מיליון שקל.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אוראל כהן

 

9:50 - המסחר בתל אביב נפתח ביציבות. ת"א 25 נסחר ללא שינוי, בעוד ת"א 100 נסחר בעלייה של 0.1%. הפתיחה מתאפיינת המחזורים נמוכים, כאשר נכון לעכשיו רק מניות טבע ובזק מרכזות מחזור מסחר של יותר ממיליון שקל.

 

7:20 - המסחר בתל אביב יתנהל היום על רקע חזרת בורסות העולם מחופשת חג המולד, לצד המשך התפתחויות בבזן ובבזק. המדדים באסיה נסחרים הבוקר ללא שינוי מול רמות פתיחה - ניקייי בטוקיו ושנגחאי נסחרות ביציבות.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בבזק נמשכת הדרמה סביב המהלכים לביטול ההפרדה המבנית מצד משרד התקשורת. מבקר המדינה החל אתמול לבחון את ההליך - המבקר דרש לקבל את כל החומרים שהועברו לבזק, התכתבויות, פרוטוקולים של ישיבות המשרד בנושא וכל חומר שדן בנושא ההפרדה המבנית. רק ביום שישי האחרון אמרו במשרד המבקר כי משרד התקשורת השיב כמבוקש על כל השאלות שהיו להם עד לכתיבת טיוטת דו"ח המבקר לגבי התנהלות משרד התקשורת כלפי בזק.

 

בזן דיווחה אתמול כי עירית חיפה מסרבת לחדש את רישיון העסק שלה. לפי דיווח החברה, "ההיתר הזמני אשר ניתן לה מכוח חוק רישוי עסקים, הסתיים בתום יום 25.12.2016". לטענתה, היא קיבלה את כל האישורים ועמדה בכל הדרישות לצורך הארכת תוקפו של ההיתר הזמני, "ואולם עיריית חיפה נמנעה מכל פעולה למתן רישיון עסק או הארכת תוקף ההיתר הזמני".

 

אתמול, הבורסה בת"א חתמה את יומו השני של השבוע ביציבות - המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו בקרבת רמת הפתיחה. מדד ת"א בנקים נחלש ב-0.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-758 מיליון שקל. זאת, לאחר שבנק ישראל בחר להותיר את הריבית לללא שינוי.

 

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג נגידת בנק ישראל קרנית פלוג צילום: אלכס קולומויסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x