בורסת ת"א

משפחות מאירוב ולוי מחזקות אחיזתם במור בית השקעות: קנו את חלקו של שותפם קראוס

דרור קראוס עוזב את מור בית השקעות ומוכר את חלקו, 30% לשותפיו, משפחת היהלומנים מאירוב ומשפחת לוי. לפי הערכות המכירה בוצעה לפי שווי של כ-150 מיליון שקל לבית ההשקעות

רחלי בינדמן 17:2926.12.16

יוסי לוי, בנו אלי לוי ומשפחת היהלומנים מאירוב מחזקים אחיזתם בבית ההשקעות מור. בעלי המניות הודיעו היום (ב') כי רכשו את חלקו של שותפם הוותיק דרור קראוס הפורש מפעילות פיננסית.

קראוס מחזיק היום 30% בבית השקעות, היהלומנים האחים יוסי ובני מאירוב מחזיקים כל אחד 25%, יוסי לוי, מנכ"ל בית ההשקעות מחזיק עוד 14% ואלי לוי, בנו המכהן כמנכ"ל חברת קרנות הנאמנות מחזיק עוד 6%. לאחר העסקה בני מאירוב ירד לאחזקה של 7.7% ושני בניו מייקל ודותן יחזיקו כל אחד בעוד 12.7% מבית ההשקעות. כמו כן, יוסי לוי יעלה לאחזקה של 23.6% ואלי לוי לאחזקה של 10.2%. קראוס שכיהן כמנכ"ל חברת ניהול התיקים יפרוש מתפקידו.

 

יוסי לוי מנכ"ל בית ההשקעות מור יוסי לוי מנכ"ל בית ההשקעות מור

 

מור בית השקעות מנהל נכסים בהיקף של כ-14 מיליארד שקל מתוכם כ-2.5 מיליארד שקל בתיקים המנוהלים ועוד כ-11.5 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות. חברת קרנות הנאמנות של מור היא השישית בגודלה בענף והיא צומחת בקצב מסחרר בשנתיים האחרונות. רק בשנת 2016 גייסה חברת הקרנות של מור כ-3.5 מיליארד שקל, והיא מתברגת במקום השני במפת הגיוסים נטו אחרי שיאנית הגיוסים של 2016 – איילים, בזמן שרוב מנהלי הקרנות הגדולים סבלו השנה דווקא מפדיונות. דמי הניהול הממוצעים בחברת הקרנות של מור עומדים על 0.89%, סביב הממוצע הענפי וקצב ההכנסות השנתי ברוטו של החברה (לפני עמלות הפצה לבנקים) עומד על כ-100 מיליון שקל בשנה. לפי הערכות משפחות מאירוב ולוי רכשו את חלקו של שותפם לפי שווי של כ-140-150 מיליון שקל לבית ההשקעות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x