$
בורסת ת"א

בדרך לעשירייה הראשונה של ת"א 25: אושר מיזוג דלק קידוחים ואבנר

האסיפות הכלליות אישרו כצפוי את המיזוג; היישות המאוחדת תמשיך להחזיק 31.25% ממאגר תמר, 45.34% ממאגר לווייתן ו-30% ממאגר אפרודיטה הקפריסאי

ליאור גוטמן 17:0124.12.16

האסיפות הכלליות של דלק קידוחים ואבנר אישרו ביום חמישי, כצפוי, את המיזוג של שני הגופים; זאת, כעשרה ימים לאחר שחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי המליצה

 על המהלך.

 

מבחינת משק האנרגיה ואספקת הביקושים אין למהלך משמעות רבה, והיישות המאוחדת (שטרם נקבע שמה) תמשיך להחזיק 31.25% ממאגר תמר, 45.34% ממאגר לווייתן ו-30% ממאגר אפרודיטה הקפריסאי. מנגד, השותפות החדשה תתמקם על פי ההערכות בעשירייה הראשונה של החברות הגדולות במשק שנסחרות במדד תל אביב 25.

 

המהלך יצא לדרכו באפריל האחרון, כאשר מי שמבצעת מהלך דומה היא ישראמקו, ששם כיווץ הגופים הוא אנכי (שילוב עם חנ"ל ונפטא) ולא רוחבי כמו בדלק.

 

עבור דלק מדובר בעוד שלב בהשלמת תוכניות העבודה לשנת 2016. ביום חמישי הושלם גיוס החוב הראשון של שותפויות בישראל, באמצעות הנפקת אג"ח דולרי מסדרה א'. היקף הגיוס הסתכם בכ-1.6 מיליארד שקל, כאשר הביקוש שנרשם בשלב המוסדי הוא כפול מזה. בשל כך, דלק קידוחים ואבנר הודיעו לבורסה שלא יתקיים שלב הנפקה של סדרה ב'.

 

יוסי אבו יוסי אבו צילום: אוראל כהן
במסגרת הגיוס מתכוונת החברה להנפיק החברה איגרות חוב צמודות דולר בהיקף כולל של כ-400 מיליון דולר ובריבית של 4.5%, אשר דורגו ע"י חברת הדירוג "מדרוג" ברמה של A1 ובאופק יציב.

 

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר, אמר: "הגיוס המוצלח מעניק לשותפויות דלק קידוחים ואבנר גמישות פיננסית למימוש תוכניות העבודה והיעדים האסטרטגיים, ובראשם פיתוח מאגר לווייתן והרחבת תמר. אנו רואים בשוק ההון הישראלי שותף חשוב ובצמיחתו והתפתחותו של משק הגז בישראל.".

 

המשנה למנכ"ל דלק קידוחים ואבנר, יוסי גבורה, הוסיף כי העובדה שמדובר באחד הגיוסים הדולריים הגדולים אי פעם במשק הישראלי, "ממחישה את מרכזיותה של תעשיית הגז הישראלי והצפי לצמיחתה בשנים הקרובות".

 

ועד שהשנה תסיים שותפויות הגז השונות ממהרות לחלק דיבידנד. ישראמקו תחלק כ-70 מיליון דולר, דלק קידוחים כ-46.5 מיליון דולר ואבנר כ-53.4 מיליון דולר. מועד התשלום הוא ינואר הקרוב. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x