$
שווקי חו"ל

איטליה הודיעה על הקמת קרן חילוץ של 20 מיליארד יורו - שתסייע למונטה פסקי הקורס

ההחלטה התקבלה בישיבת קבינט שנערכה בשעות הבוקר המוקדמות היום, ממשלתו של ראש הממשלה פאולו גנטילוני אישרה את יצירת הקרן, שתסלול את הדרך להלאמת הבנק השלישי בגודלו במדינה

שירות כלכליסט 08:4823.12.16

ממשלת איטליה נערכת להלאמת הבנק הקורס מונטה פסקי - הבנק השלישי בגודלו באיטליה. המדינה הודיעה היום (ו') על הקמת קרן חילוץ של 20 מיליארד יורו לסיוע למערכת הבנקאית. מונטה פסקי הודיע מצידו כי יגיש בקשה לתמיכה מהקרן. 

 

ההחלטה התקבלה בישיבת קבינט שנערכה בשעות הבוקר המוקדמות היום, ממשלתו של ראש הממשלה פאולו גנטילוני אישרה את יצירת הקרן, שתסלול את הדרך להלאמת הבנק. החלטת ממשלת איטליה מגיעה שעות לאחר שהבנק הטוסקני הכריז שהניסיון הבהול לגייס הון ממשקיעים פרטיים נכשל. הבנק – השלישי בגודלו במדינה – ניסה לגייס 5 מיליארד יורו כדי למנוע שקיעה ואת הצורך בחילוץ מצד הממשלה.

 

לדברי הממשלה, כשבנקים ישתמשו בקרן החדשה, יהיה עליהם להפוך חלק מהחוב שלהם למניות. על פי חוקי האיחוד האירופי הנוגעים לחילוץ בנקים, על המשקיעים לספוג חלק מההפסדים. 

 

מונטה פסקי נדרש להשיג עד סוף השנה סכום מזומן של 5 מיליארד יורו על מנת לאפשר את המשך פעילותו. לאחר שהצליח לגייס לפני כמה שבועות בהנפקה מיוחדת סכום של מיליארד יורו, כל הנסיונות שנעשו בשבועות האחרונים להשגת ייתרת הסכום לא צלחו.

 

הניסיון האחרון נעשה השבוע (בשבוע הבא יוצאת איטליה לחופשת חג המולד, שתימשך עד ל-1 בינואר), בהמרת אג"ח למניות במסגרת הנפקה מיוחדת שנפתחה כבר ביום שני והיתה פתוחה עד אתמול - כשחלקה הקטן יועד לציבור (עם עדיפות לבעלי המניות של הבנק) וחלקה המהותי לגורמים מוסדיים.

 

אתמול הודיע הבנק כי ההתחייבויות שהתקבלו הסתכמו ב-2.451 מיליארד יורו בלבד, סכום שיאפשר בפועל גידול של 2.069 מיליארד יורו בהון בלבד. ההתחייבויות מצד הגורמים המוסדיים הסתכמו ב- 1.385 מיליארד יורו בלבד. 

 

מונטה פסקי מונטה פסקי צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x