$
המלצות 2017

ההמלצות של אלומות - בשנה שעברה התחבאה בהן מניה שרשמה תשואה של 79%

בית ההשקעות אלומות המליץ בשנת 2016 על מניית תדיראן הולדינגס, שסיפקה תשואה חלומית למשקיעים. השנה הם זנחו אותה לטובת אלקטרה צריכה. מה עוד ממליצים באלומות לשנה החדשה? פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" ממשיך

גיל קליאן 15:2123.12.16

פריקט המלצות 2017 של "כלכליסט" ממשיך היום עם ההמלצות של בית ההשקעות אלומות. בשנה שעברה הצליח בית ההשקעות לספק המלצה אחת שמי שהקשיב לה וודאי סיים את השנה מרוצה - מניית תדיראן הולדינגס, שזינקה בשנה החולפת ב-79%. המלצות שהביאו תשואה חיובית למשקיעים בשנה שעברה היו גם ההמלצות על אלביט מערכות שהניבה תשואה של 15%, וההמלצה על אלוני חץ שהניבה תשואה חיובית של 12%. בית ההשקעות איכזב בהמלצה על אנרג'יקס, שירדה ב-11% בשנת 2016, ועל ספאנטק - שאיבדה מתחילת השנה 7%.

 

לחצו כאן להמלצות של אלומות בשנת 2016

 

מניות מומלצות ל-2017

 

קבוצת פורמולה. תשואה ב-2016: 56%

פורמולה מערכות הינה אחת מקבוצות התוכנה הגדולות בישראל ובין היתר עוסקת במתן שירותי ייעוץ תוכנה, פיתוח מוצרי תוכנה קנייניים ואספקת פתרונות עסקיים מבוססי מחשב. החברה פועלת בעיקר באמצעות החברות הבנות הציבוריות הבאות: מטריקס (אחזקה של 50%), מג'יק (אחזקה של 47.5%), סאפיינס (אחזקה של 50%). בשנים האחרונות נהנית פורמולה מצמיחה נאה בהכנסות וברווחי שלוש חברות הבת הציבוריות, כאשר ברבעון השלישי של השנה כל החברות צמחו בשיעור דו ספרתי. לחברה תשואת דיבידנד של כ-2.5%. החברה נסחרת בדיסקאונט של כ-15% על האחזקות שלה.

 

קבוצת ממן. תשואה ב-2016: 60%

הקבוצה מספקת מגוון רחב של שירותי לוגיסטיקה ותעופה ובבעלותה מסוף מטען אווירי בעל נתח שוק של 56%. לאחרונה, החברה הגדילה את פתרונות הלוגיסטיקה שהיא מספקת עם שטחי אחסון של 250 אלף מ"ר בפריסה ארצית וכ-30 אלף מ"ר של שטחי אחסנה ברומניה ובצ'כיה. בשנים האחרונות הקבוצה חווה צמיחה בהכנסותיה עקב מציאת מנועי צמיחה חדשים, אשר מתורגמים לעלייה ברווח הנקי של הקבוצה. לחברה תשואת דיבידנד גבוהה של כ-6%. בשנים הקרובות, החברה צפויה לצמוח בשיעורים שנתיים חד ספרתיים. החברה נסחרת במכפיל רווח של כ-8.5.

מטענים בנתב"ג מטענים בנתב"ג

 

שיכון ובינוי. תשואה ב-2016: 27% 

המשבר בניגריה חלף והעסקים ממשיכים כרגיל. צבר ההזמנות ממשיך לצמוח ועומד על 17.3 מיליארד שקל, הרבעון השלישי היה טוב יותר מהמקביל בשנה שעברה, הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווחים ומראה את החזרה ל"שיגרה". פרויקט אשלים ממשיך קדימה לאחר החלפת השותף והחברה גם החליפה חוב קצר בחוב ארוך ופרסה בצורה טובה יותר את תשלומי האג"ח. להערכתנו הגידול בצבר ההזמנות אף יוצר חלוקה טובה יותר בין מגזרי הפעילות השונים ובין היבשות השונות. החברה ממשיכה את תוכניותיה לצמוח בדרום אמריקה ובארה"ב, שעכשיו - לאחר הבחירה בטראמפ לנשיא, אף נראה שיתכן שפעילות זו תקבל רוח גבית. ערך חבוי נוסף בחברה נמצא בתחום הנדל"ן למגורים, לחברה קרקעות לבניה של מעל 13,000 יח"ד כאשר 2,000 בבניה היום ו-2,000 בשלבי תכנון. סוף סוף הפעילות הזו מתחברת לחברה, מציפה ערך ומייצרת תזרים חיובי ורווח נקי, כל הטוב הזה אמור לבוא לידי ביטוי בשווי החברה.

 

אלקטרה מוצרי צריכה. תשואה ב-2016: 91%

אמ"צ, חברת נכדה של אלקו (כ-70%), פועלת בשלושה תחומי פעילות. ייצור, מכירה, הפצה ושירות של מוצרים חשמליים; הפעלת רשתות קמעונאיות למכירת מוצרי חשמל ביתיים; וכן, הפעלת רשתות "עשה זאת בעצמך". לאחר החלפת ההנהלה וקביעת תכנית הרה-ארגון בסוף שנת 2014, מסתמן כי החברה עלתה על דרך המלך, תוך ניסיון למקד את פעילותה בתחום המזגנים הרווחי ותוך ביצוע תהליכי התייעלות פנימיים בתחומי הקמעונאות. בתשעת החודשים האחרונים, נרשמה עליה בהכנסות של 11.2% וזינוק בשורת הרווח הנקי של 147%. הסביבה העסקית של אמ"צ נתמכת על רקע שוק המזגנים החזק בישראל ובעולם, שבשנתיים האחרונות נמצא במגמת צמיחה דו ספרתית נאה. כיום אמ"צ ממשיכה בתהליך ההתייעלות, הן בסגירת סניפים מפסידים והן בפיתוח פלטפורמות דיגיטליות, לרבות אתר סחר אלקטרוני וכן ביצירת סינרגיה בין פעילות הסניפים לבין פעילות הפלטפורמות. לאור יעדי מכירות שאפתניים שהציבה החברה במסגרת המסחר המקוון, המשך פיתוח מנועי צמיחה חדשים וצפי לגידול נוסף בשוק מיזוג האוויר - אנו סבורים כי יש עוד אפסייד של כ-20% במחיר המניה, על אף העליות שהיו בשנה האחרונה.

מחסני חשמל של אלקטרה צריכה מחסני חשמל של אלקטרה צריכה צילום: תומריקו

 

אג"ח מומלצות ל-2017

 

סטרוברי אג"ח א'. מח"מ 3.15. תשואה שקלית 5.51%

סטרוברי הינה חברה אמריקנית שאגרות החוב שלה נסחרות בתל אביב. החברה פועלת בתחום ההשכרה של שטחי נדל"ן למטרות רפואיות/סיעודיות, ונכסיה ממוקמים בעיקר באינדיאנה ואילנוי. בעלי השליטה של החברה עם ניסיון רב בתחום של 15 עד 20 שנה לכל אחד. נכון ליום 30/9/2016 לחברה 57 נכסים, הכוללים 7,421 מיטות, בשווי נדל"ן כולל של 639 מיליון דולר. עיקר פעילותה של החברה הינו השכרת נכסים לטווח ארוך. ה- NOI עומד כיום על קצב של כ-51 מיליון דולר, וה-FFO על כ-25.3 מיליון דולר. לחברה חוב נטו ל-CAP נטו של כ-66% ויחס חוב נטו ל-EBITDA של 8.5. החברה אימצה גם מדיניות דיבידנד שלא יפחת מ-30% מהרווח הנקי. כל עוד החברה שומרת על הפרופיל הפיננסי הנוכחי לא צפוי שינוי בדרוג האג"ח, אך כנראה ותצטרך לבצע מחזור חוב בעוד כשנה עד שנה וחצי.

 

דיסקונט השקעות אג"ח ו'. מח"מ 4.28. תשואה צמודה של 4.88%. דרוג BBB-

דסק"ש הינה קבוצה אשר משתייכת לקבוצת אי.די.בי ומשמשת כחברת אחזקות מהגדולות בישראל. דסק"ש משקיעה בעצמה ובאמצעות חברות בת וחברות מוחזקות שלה, בחברות הפועלות בעיקר בענפי התקשורת, הנדל"ן, מסחר ושירותים והפיננסים כגון: שופרסל, סלקום, נכסים ובנין ועוד. לאחרונה, הודיעה החברה כי מכרה את מניות אדמה ובכך הציפה את שוויה בכ-850 מיליון שקל, מה שכמעט הכפיל את שווי החברה. להערכתנו, כיום לחברה מזומן בשווי של כ-1.9 מיליארד שקל, כך שהחוב הפיננסי נטו ירד מרמה של 3.8 מיליארד שקל לרמה של כ-2.9-3 מיליארד שקל. בנוסף, לדסק"ש יש 3 סדרות של אופציות, אשר כולן עמוק בכסף ומימושן יזרים כ-375 מיליון שקל נוספים. להערכתנו, סך המקורות כיום יספיק לפרוע את חובותיה של החברה בשנתיים הקרובות.

 

ספנסר אג"ח א'. מח"מ 3.48. תשואה שקלית 4.92%. דרוג A

החברה פועלת בעיקר בתחום הדיור במימון ממשלתי, כאשר 75% מההכנסה השנתית שלה מקורה בתשלומים של הממשל הפדראלי עבור תשלומי שכירות של לקוחותיה. בנוסף, לחברה פעילות של נדל"ן מניב לשכירות בברוקלין, פעילות יזום זו מציפה ערך לחברה ומגדילה את ההכנסות של החברה משכירות. החברה מציגה באופן עקבי שיפור בהכנסות ובתזרים המזומנים שלה, רמת ההון העצמי למאזן עומדת על קרוב ל-40% , מדובר בחברה עם יכול שירות חוב טובה מאוד הפועלת בתחום פעילות יציב גם בתקופות של משבר.

 

אדמה אג"ח ב'. מח"מ 8.94. תשואה צמודה 4.4%. דרוג AA-

אחת מסדרות האג"ח הארוכות ביותר הנסחרות בשוק האג"ח הקונצרני בישראל - מח"מ 8.94, כמו כן מדובר באחת מסדרות האג"ח הגדולות ביותר בשוק, בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל. אדמה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים להגנת הצומח, ומוכרת את מוצריה בכ-120 מדינות בעולם. פורטפוליו המוצרים שלה מגוון והפריסה הגלובלית רחבה. החברה שומרת על שיעורי רווח תפעולי ו-EBITDA יציבים, אף על פי השחיקה במכירות שרשמה כתוצאה משחיקת שער הדולר. אג"ח קונצרניות עם מח"מ דומה בדירוג AA- מניבות תשואה שנעה בין 2% ל-3.5%, בעוד ששיעור התשואה לאג"ח אדמה ב' עומד כיום על 4.4%, הרבה מעל הממוצע. כמובן שישנם סיכונים הכרוכים בחשיפה לענף האגרוכימיה העולמי, כמו גם לחברה הסינית כמצ'יינה שעומדת בראשה. אך עדיין, על רקע ביצועי אדמה ביחס לענף ופוטנציאל הצמיחה החבוי בה, מדובר בפער לא מבוטל.

 

אשטרום נכסים אג"ח 9. מח"מ 6.53. תשואה שקלית 4.29%. דרוג A

קבוצת אשטרום פועלת בתחומי התשתית, הבניה והנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, כאשר הפעילות של הנדל"ן המניב בישראל וגרמניה ופעילות הבניה למגורים בישראל מבוצעת באמצעות חברות בת ציבוריות. לחברה תיק נכסים יציב, כאשר כ-25% מהפעילות של החברה נמצאת בגרמניה. החברה שגדלה באמצעות רכישות ויזמויות בהיקפים נמוכים, חתמה לאחרונה על הסכם משותף לרכישת בניין משרדים בהמבורג, גרמניה תמורת 22 מיליון יורו. מהערכות החברה, הנכס מייצר דמי שכירות שנתיים של קרוב ל-1.5 מיליון אירו המשקפים תשואה של כ-7% על מחיר הנכס. הגמישות הפיננסית, בשל רמת הסחירות הגבוהה וצבר ההזמנות הגדל, תומכת ברמת המינוף הגבוהה. הפרופיל העסקי החזק והשיפור בתוצאות העסקיות של הקבוצה מרבעון לרבעון, מהווים בעניינו הצדקה להחזקת אג"ח 9 אשר נסחר במרווח 2.44 מהממשלתי במח"מ 6.55 ברוטו.

ברלין ברלין צילום: שאטרסטוק

 

תיק השקעות מומלץ

40% - אג"ח שקלי ממשלתי במח"מ 5 שנים

20% - אג"ח שקלי קונצרני

20% - אג"ח צמוד קונצרני

10% - מניות ישראל

5% - אג"ח צמוד ממשלתי במח"מ 6 שנים

5% - מניות ארה"ב

 

מחר - ההמלצות של הלמן אלדובי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x