$
המלצות 2017

כשזה עובד אל תחליף: לאומי מאמין בקידוחים ובצ'קים פדויים

לאחר שהפיזור בין מגזרים והיקפי פעילות הוכיח את עצמו בהמלצות של לאומי שוקי הון בשנה שעברה, בפרויקט הנוכחי של "כלכליסט" הוא מביע אמון בחברות מתחום הגז, השבבים, הקמעונאות והאשראי

מיקי גרינפלד 20:0030.12.16

לאומי שוקי הון חוזר לפרויקט ההמלצות של שנת 2017 על המאפיין שזיכה אותו בהצלחה בהמלצות השנה שעברה - פיזור אקלקטי בין מניות מסקטורים שונים ובגדלים שונים. לנוכח העובדה שכל הניירות המומלצים של לאומי בפרויקט של השנה שעברה מסיימים את 2016 בירוק, אין סיבה לנטוש את השיטה לקראת השנה שבפתח.

 

ההמלצה המובחרת של לאומי מהשנה שעברה היתה על מניית קמטק, שזינקה ב-2016 ב-47%. האמון של לאומי בדלק קידוחים הצדיק את עצמו גם הוא – השותפות רשמה עלייה של 18% השנה. מספרים נאים הושגו גם בפרטנר (9%), מנורה מבטחים (5%), ווואן טכנולוגיות (4%). בהמלצות האג"ח נרשמו תשואות שבין 3% ל-6%.

 

כמו רבים מעמיתיהם, גם האנליסטים של לאומי גילו אופטימיות מוגזמת בכל הנוגע לבורסה המקומית, עם ציפייה לעלייה של 10% בת"א 100, שבפועל ירד השנה בכמעט 4$. מנגד, מול הערכה לעלייה שנתית של 5% בדאו ג'ונס עומדת בפועל עלייה של כמעט 14%.

 

השנה בחרו בלאומי לעבור מהשותפות דלק קידוחים לחברה האם קבוצת דלק ממדד ת"א 25, לצידה עוד 3 מניות ממדד ת"א 75 ומניה חמישית מחוץ למדדים המובילים. פריסה סקטורלית מאפיינת גם את חמש אגרות החוב שעליהן ממליץ לאומי לקראת השנה הבאה עלינו לטובה.  

מניות

 

דלק קבוצה, תשואה ב-2016: 11.5%

אנו מאמינים שמניית קבוצת דלק ממשיכה לטמון בחובה הזדמנויות בטווח הבינוני-ארוך. דלק יוצאת לדרך של פיתוח מאגר לווייתן, עם יחס הון לחוב איתן ובסביבת מחירי פיתוח נמוכה בכ-30%. הקבוצה נהנית מיציבות תזרימית ממאגר תמר ומחשיפה להזדמנויות בטווח הבינוני ארוך במאגרי לווייתן ואפרודיטה. אף שבשלב הראשון מתקיימת קניבליזציה מסוימת בין מאגרי תמר ולווייתן, עקב רמת הביקושים במשק המקומי, אנו סבורים כי לקראת השלמת הפיתוח של לוויתן הסביבה העסקית תשתפר. קודה נוספת לחיוב, היא התכנית לאיחוד השותפויות אבנר ודלק קידוחים. בנוסף לכך, התממשות עסקת הפניקס משקפת פוטנציאל לאפסייד משמעותי ונזילות גבוהה, שתשרת את מדיניות הדיבידנד הנדיבה.

 

איירפורט סיטי, תשואה ב-2016: 10%

חברה זו להערכתנו נקנסת על-ידי השוק שלא בצדק. לחברה מאזן חזק של נכסים מניבים, בשווי של 3.3 מיליארד שקל, בנוסף לכמיליארד שקל במזומן. על פי מכפילי ה-FFO ואיכות הנכסים, החברה נסחרת בכ-20% מתחת לשווייה הכלכלי, וזאת כמעין "עונש" על יתרות המזומנים הגבוהות - שלדעת המשקיעים מעידות על ניצול לא יעיל של ההון העצמי. אנו לא מתייחסים להצטיידות במזומנים כאל משהו שלילי, במיוחד בימים אלה, כך שאם מביאים בחשבון גם את רמת התמחור השמרנית של המנייה, הרי שנוצרת כאן לדעתנו הזדמנות השקעה ברמת סיכון נמוכה.

 

מרכז איירפורט סיטי ליד שדה התעופה בן גוריון מרכז איירפורט סיטי ליד שדה התעופה בן גוריון צילום: עמית שעל

 

רמי לוי, תשואה ב-2016: 10.5%-

מניית רמי לוי סבלה מביצועים חלשים בשנת 2016, על רקע חשיפה תקשורתית שלילית, דאגה מהירידה הנמשכת במכירות למ"ר, וחשש מאפשרות לפתיחה בהליכים משפטיים כנגד החברה ובעל השליטה. מההיבט העסקי, 2016 הייתה שנה בה רמי לוי הגדיל את שטחי המסחר באופן משמעותי, באמצעות רכישת חנויות מרשת מגה שקרסה, וזאת בהשקעה נמוכה יחסית. השיפור בסביבה התחרותית, ביחד עם צעדים שננקטו לשיפור הרווחיות, צפויים להוביל לעלייה משמעותית ברווחי החברה בשנה הקרובה. אנו מצפים לתוצאות חזקות בעתיד הקרוב, מה שיקצר מאד את מכפילי הרווח, וכתוצאה מכך ימשוך את המשקיעים בחזרה למניה. 

טאואר, תשואה ב-2016: 32%

אין הרבה חברות שיכולות להתגאות במהפך עסקי כמו שטאואר עברה - מגוויה עסקית, לחברה משגשגת ומצליחה. רמת התמחור הנוכחית של המניה, בשילוב עם מינוף נמוך ופוטנציאל גבוה של צמיחה, וביחד עם הנהלה איכותית ויחידה מסוגה, יוצרים השקעה עם תוחלת תשואה גבוהה.

 

אופל בלאנס, תשואה ב-2016: 82%

אופל בלאנס היא חברה מצוינת בסביבה צומחת, שמתומחרת בשמרנות יתר. אופל הוקמה בשנת 2006 ועוסקת באשראי חוץ-בנקאי, תחום הנמצא במגמת צמיחה נמשכת. הסיבה המרכזית לכך היא הריבית הנמוכה, שמעודדת צריכת אשראי מוגברת, כאשר בה בעת התחרות מול הבנקים המקומיים די מוגבלת - שכן מדיניותם של אלה, בשנים האחרונות, היא להשביח את תיק האשראי ולאו דווקא להרחיבו. הסיטואציה האמורה, של חברה מקצועית וטובה, עם תמחור שמרני ורוח גבית מהסביבה, מקפל בתוכה פוטנציאל לתשואה נדיבה.

 

 

דני מזרחי מנכ"ל אופל בלאנס דני מזרחי מנכ"ל אופל בלאנס צילום: צפריר אביוב

 

אגרות חוב

 

פז נפט ד', מח"מ 6.98 שנים, תשואה לפדיון 1.99%

האג"ח היא בריבית משתנה העשויה להתאים לסביבה הנוכחית שבה הריבית במגמת עלייה. הריבית הנוכחית מגלמת מרווח של כ - 170 נ"ב מעל אג"ח ממשלתי מקביל, מרווח מעניין לחברה בעלת איתנות פיננסית כמו פז נפט, הנסחרת במדד ת"א 25 בשווי שוק של כ-6.4 מיליארד שקל ומדורגת בדירוג גבוה של AA-.  

אידיבי פיתוח י"ב, מח"מ 2.66 שנים, תשואה לפדיון 6.17%

חברת אי.די.בי פתוח חוזרת לחיים לאחר שלמעשה פשטה את הרגל תחת שליטת נוחי דנקנר. האג"ח שהונפק לאחרונה, מגובה בשעבוד ראשון של מניות החברה הבת דיסקונט השקעות. החברה מחזיקה במישרין או בעקיפין בחברות: סלקום, שופרסל, נכסים ובנין, גב ים, ישפרו, כלל ביטוח ועוד. מדובר באג"ח לא מדורג אמנם, אך כזה שמפצה בתשואה גבוהה יחסית בשילוב בטחונות סבירים.

 

אלדן תחבורה א', מח"מ 2 שנים, תשואה לפדיון 3.83%

אלדן תחבורה נמנית על אחת מחברות הליסינג והשכרת הרכב הגדולות בישראל. לחברה מיצוב עסקי גבוה יחסית, היא נהנית מנתח שוק משמעותי ובסיס לקוחות רחב ומפוזר על מספר רב של ענפי משק. אג"ח החברה מדורג BBB+, ומדובר באג"ח קצר יחסית (מח"מ 2.1 שנים)הנושא תשואה נאה המשקפת מרווח נאה של כ-250 נ"ב. בעלי האג"ח נהנים משעבוד ראשון וקבוע על רכבים.

 

אלדן אלדן צילום: רונן טופלברג

 

חשמל אג"ח 27, מח"מ 9 שנים, תשואה לפדיון  2.59%

החברה הינה בבעלות ממשלתית מלאה ולמעשה היא ספקית החשמל העיקרית בארץ. אג"ח החברה מדורג AA – דירוג המשקף יכולת החזר חוב גבוהה יחסית, הנשענת בעיקר על היותה חברה ממשלתית. התשואה מגלמת מרווח גבוה יחסית ביחס לאג"ח ממשלתי מקביל, של קרוב ל-200 נ"ב.  

אפריקה נכסים ז', מח"מ 4.9 שנים, תשואה לפדיון  3.41%

אפריקה נכסים הינה חברת נדל"ן הנסחרת במדד ת"א 100. לחברה מצבת נכסים איכותית ויכולת שירות חוב טובה יחסית, עם מקורות מגוונים התורמים ליכולת שירות החוב וכן שיעור מינוף סביר בהחלט. אג"ח החברה מדורג -A ומשקף מרווח של כ-360 נ"ב מעל אג"ח ממשלתי מקביל.

 

תחזית מדדים ומט"ח

 

 מדד ת"א 100 יטפס בכ-8%, מדד דאו ג'ונס יעלה ב-5%, הדולר יתחזק ב-5%, היורו יחלש ב-5%

 

תיק השקעות מומלץ

 

אג"ח ממשלתי צמוד: 5%

אג"ח ממשלתי שקלי: 10%

אג"ח קונצרני: 15%

מניות בארץ: 30%

מניות בחו"ל: 20%

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x