$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

שלב ראשון באקזיט: פימי מוכרת 14% מאינרום ב-200 מיליון שקל

הקרן מוכרת את המניות מחוץ לבורסה, לאחר שניסיון קודם למכור נתח גדול יותר לחברה אמריקאית לא צלח. המכירה נעשית בשווי של 12.5 שקלים למניה, נמוך ב-6% משווי השוק

גולן חזני 19:4120.12.16

קרן פימי מוכרת בשעה זו מחוץ לבורסה מניות של חברת מוצרי הבנייה אינרוםב-200 מיליון שקל - ומצמצמת את אחזקותיה בחברה לכ-37%. כך נודע ל"כלכליסט".  

פימי מחזיקה (לפני המכירה היום)  ב-51% ממניותיה והיא ניסתה לאחרונה למכור את השליטה בחברה לגוף אמריקאי תמורת 1.8 מיליארד שקל. המגעים בין הצדדים לא הבשילו להסכם - מה שהוביל ככל הנראה להחלטה על מכירת המניות לגורמים בשוק.

 

מה דעתך על מניית אינרום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כשלב ראשון מפיצה החברה כאמור נתח של 14% מהחברה, כאשר המכירה נעשית במחיר של 12.5 שקלים - נמוך בכ-6% ממחיר הנעילה היום. אינרום עלתה היום בבורסת ת"א  ב-1.7% לשווי של 13.25 שקלים. מתחילת השנה זינקה המניה ב-57.7%. לידר חיתום וברק קפיטל הובילו את ההפצה.

 

חברת אינרום מחזיקה ב-3 חברות בשוק מוצרי הבנייה - איטונג, מיסטר פיקס, שמייצרת מגוון מוצרי טיח ודבקים, וחברת הצבעים נירלט. כל החברות הבנות הצליחו לסיים את הרבעון השלישי עלייה בהכנסות וברווח התפעולי. החברה חילקה ברבעון השלישי את כל יתרת הרווח שלה כדיבידנד, שעמד על 25 מיליון שקל. הסכום הצטרף לדיבידנדים בהיקף של 99 מיליון שקל ששילמה החברה מתחילת השנה.

 

לאחרונה השלימה פימי גיוס ענק של כ–1.1 מיליארד דולר בעבור קרן פימי 6. בגיוס השתתפו כל חמשת הבנקים הגדולים בישראל, וגם גופים מוסדיים ישראליים גדולים, כמו הראל, מיטב דש ופסגות. פימי גייסה עד כה 3.2 מיליארד דולר, והיא מנהלת נכסים בהיקף של כ–3.3 מיליארד דולר, בניכוי מימושים והחזרים לבעלי היחידות בקרנות. פימי ייצרה בחמש הקרנות שלה שיעור תשואה פנימי שנתי של יותר מ-25%. 

  
ישי דוידי ישי דוידי צילום: יונתן בלו

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x