$
שווקי חו"ל

פוקס רוצה שליטה מלאה: הגישה הצעה לרכישת יתרת מניות סקיי ב-23 מיליארד דולר

ענקית המדיה האמריקאית של רופרט מרדוק המחזיקה ב-39% ממניות סקיי הגישה הצעה לרכישת יתרת המניות. הצעה קודמת משנת 2010 הסתיימה בכישלון, בעקבות פיצוץ פרשת האזנות הסתר בטבולאידים של מרדוק

מיקי גרינפלד 15:3315.12.16

ענקית המדיה 21 סנצ'ורי פוקס הגישה הצעה רשמית לרכישת יתרת המניות לחברת שידורי הלוויין הבריטית סקיי (Sky) שבבעלותה, תמורת 23.4 מיליארד דולר (18.5 מיליארד ליש"ט), בעסקה שכולה במזומן. ההצעה הוגשה פחות משבוע לאחר ההודעה על קיומים של מגעים מתקדמים.  

 

21 סנצ'ורי פוקס מחזיקה לפני העסקה ב-39% ממניות סקיי, קבוצת המדיה הגדולה ביותר באירופה - וכשהבעלים של שתיהן הוא רופרט מרדוק. ההצעה הנוכחית כוללת רכישה של יתרת כל המניות ושליטה מלאה בסקיי.

 

במסגרת העסקה מציעה פוקס 10.76 ליש"ט על כל מניית סקיי, 36% מעל מחיר המניה בבורסה בלונדון בשבוע שעבר. מחיר המניה היום עומד על 9.74 ליש"ט. מתחילת השנה איבדה המנייה 12.5%.  

 

זוהי הצעה שנייה שמגישה בעלת השליטה האמריקאית לחברה הבריטית. הצעה קודמת שהגישה פוקס בשנת 2010 נכשלה, לאחר התפוצצות פרשת ההאזנות בטבלואידים הבריטים שנשלטו גם הם על ידי מרדוק - פרשה שהרעידה את האימפריה של מרדוק כולה.

 

ההצעה צפויה להיבחן מקרוב מאד על ידי גורמים רגולטוריים ומיניטסריאליים בבריטניה. בשלב זה נדרשת שרת התרבות הבריטית קרן ברדלי (Karen Bradley) להחליט תוך 10 ימים האם להעביר את העסקה לבחינת רגולטור התקשורת הבריטית אופקום (Ofcom). במקביל ייתכן שהנציבות האירופית תיכנס גם לבדיקה משלה, שתתמקד בשאלת הפגיעה האפשרית של העסקה בתחרות. העסקה שלש שנת 2010 אושרה על ידי הנציבות.

 

העסקה נדרשת גם לאישור האסיפה הכללית של החברות. במקרה של פוקס לא צפויה להיות בעיה, והשאלה מתמקדת באסיפה של סקיי כחברה הניצעת. על פי החוק הבריטי יש שתי אפשרויות לאישור אסיפה של הצעת רכש, בראשונה נדרש רוב אישור של 90% מבעלי המניות, כאשר כל הקולות נחשבים, כולל אלה של בעלת השליטה. באפשרות השנייה, שככל הנראה תיבחר במקרה זה, נדרש רוב של 75% בלבד, אך פוקס עצמה כבעלת עניין לא תוכל להשתתף בהצבעה.

 

אולפני סקיי ניוז אולפני סקיי ניוז צילום: Sky News

בטל שלח
    לכל התגובות
    x