$
בורסת ת"א

אנטרופי תמליץ למוסדיים לאשר את מיזוג אבנר ודלק קידוחים

חברת היעוץ למוסדיים החליטה היום כי יש מקום לתמיכה במיזוג של שתי השותפויות שבשליטת קבוצת דלק, על פי המתכונת הממוצעת

ליאור גוטמן 13:3015.12.16

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי החליטה היום (ה') להמליץ למוסדיים לאשר את מיזוג השותפויות דלק קידוחים ואבנר שבשליטת קבוצת דלק.  

 

הידיעה הראשונה על בחינת אופציית המיזוג המתוכנן פורסמה בחודש אפריל השנה. הכוונה היא לקחת את שתי שותפויות הגז ה"תאומות" ולמזג אותן לגוף אחד, שיקבל משקל גבוה יותר במדדי הבורסה השונים.

 

דלק קידוחים ואבנר הן זרועות הביצוע של קבוצת דלק בתחום האנרגיה. שתיהן מחזיקות בהיקף שווה במאגר תמר (31.25% יחד) ולוויתן (45.34% יחד) הישראלים, וכן במאגר ואפרודיטה הקפריסאי (30% יחד).

 

 על פי ההודעה שיצאה מאבנר ודלק קידוחים באפריל, המיזוג נועד "בין היתר, לאפשר לשותפויות לממש את הזהות בין נכסיהן ופעילותן, ליהנות מיתרון לגודל, לרבות באמצעות הגדלת היקפי סחירות יחידות ההשתתפות שלהן ומשיכת משקיעים נוספים מקומיים ו/או זרים, לייעל ולפשט תהליכים מימוניים הנוגעים לפרויקטים שונים אותם הן מקדמות, ובראשם תכנית הפיתוח למאגר לוויתן, לייעל תהליכים ארגוניים ולחסוך בעלויות ניהולם".

 

דלק קידוחים סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2016 ברווח נקי של כ-112 מיליון דולר - עלייה של כ-12.5% לעומת שלושת הרבעונים הראשונים של 2015, אותם סיימה החברה ברווח של כ-95 מיליון דולר. אבנר סיימה את הרבעון עם הכנסות (בניכוי תמלוגים) של כ-167.3 מיליון דולר (גידול של כ-7.7%), רווח תפעולי של 126.6 מיליון דולר (גידול של כ-12.5%) ורווח נקי של 102 מיליון דולר (גידול של כ-12.5%).

 

 

תמר
תמר צילום: אלבטרוס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x