$
בורסת ת"א

אקסטל מכרה את הפנטאהאוז בפרויקט הדגל במנהטן ב-13 מיליון דולר

חברת הנדל"ן של גארי בארנט מכרה 80 דירות במגדל וואן מנהטן בחודש המכירות הראשון. בפרויקט מקביל של אקסטל נסגרה מכירת השטח המסחרי תמורת 68 מיליון דולר

אורן פרוינד 11:4815.12.16

עד לפני חצי שנה היה נראה כי חברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל של גארי בארנט עשויה להיקלע למצוקת מזומנים ואולי אף להסדר חוב כואב. אלא שבחודשיים האחרונים חלו התפתחויות חיוביות משמעותיות בחברה, והכיוון נראה בהחלט חיובי.  

נקודת המפנה היתה ההצלחה של בעל השליטה בארנט להשיג הלוואת בנייה של 550 מיליון דולר לפרויקט הדגל של אקסטל, One Manhattan Square שנבנה בימים אלו בסמוך לגשר ברוקלין בניו יורק.

 

אמש דווח על התפתחות חיובית נוספת מאותו פרויקט: למרות הידיעות על חולשה בביקושים לדירות יוקרה בניו יורק, אקסטל מכרה את הפנטהאוז בפרויקט במגדל ב-13 מיליון דולר, ואף הודיעה במקביל על מכירת 80 דירות בחודש הראשון של הפעלת מרכז המכירות נפתח.

 

הפרויקט כולל 815 דירות והדירות שנמכרו הן הזולות יותר במגדל (במחירים של 3.5-1.6 מיליון דולר), כך שלא שלא מדובר במכירה משמעותית, אך עדיין, יש בהן כדי להעיד על התקדמות מסוימת בשוק. אקסטל ממשיכה בבניית המגדל ונמצאת היום בקומה ה-28 שלו (שליש מהמגדל).

 

בנוסף, הגיעה אתמול בשורה חיובית מכיוון פרויקט 555 בשדרה העשירית: אקסטל סגרה אתמול עסקה למכירת השטח המסחרי בפרויקט תמורת 68 מיליון דולר. בשונה מרוב הפרויקטים של אקסטל, מגדל 555 מיועד לדירות להשכרה ולא דירות למכירה. יניב סיילן, אנליסט הנדל"ן של אי.בי.איי, העריך כי שווי הפרויקט באכלוס מלא יעמוד על 700 מיליון דולר ובניכוי חוב של 325 מיליון דולר מדובר בשווי נטו של 375 מיליון דולר.

 

הבשורה הזו מצטרפת לבשורה חיובית משבוע שעבר, כאשר דווח כי החברה הצליחה להשיג מימון של 65 מיליון דולר לפרויקט אותו היא מקדמת ב-East Harlem. מדובר על קרקע שנרכשה מכספי האג"ח וטרם ידוע מה התוכניות של בארנט בקשר אליה.

 

סיילן אמר עוד בהקשר של אקסטל: "בשבוע עבר פרסמנו עבודה שבה ציינו כי תשואה של 14.4% (התשואה בה נסחרה החברה) מהווה הזמנות כניסה נוחה לנייר, שכן החברה ביצעה שורה של מהלכים אשר שיפרו את חוסנה הפיננסי ולא מצאנו היגיון כלכלי בכך שתשואת האג"ח היתה דומה לזו שנרשמה חודש יוני, בתקופה שהחברה היתה במצב מאתגר מאד. הדיווחים האחרונים רק מחזקים את הטענה שמצבה של אקסטל כיום טוב יותר מה שהיה בשנתיים האחרונות" .

 

גארי בארנט גארי בארנט צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x