$
בורסת ת"א

אימפריית הנדל"ן שמשפ' גבאי בונה לה בשקט בתל אביב

הקבוצה המנוהלת כיום בידי דור ההמשך של שמשון גבאי, תרכוש את השליטה (24.82%) בתמיר פישמן נדל"ן הציבורית מאליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל

אורן פרוינד 07:0715.12.16

מסע הרכישות של משפחת גבאי, קבלני הנדל"ן מאשקלון, הופך אותה באחרונה לקבוצה של ממש בתחום הנדל"ן. אתמול הודיעה קבוצת גבאי כי חתמה על הסכם ראשוני לרכישת השליטה (24.82%) בתמיר פישמן נדל"ן מאליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל. העסקה תתבצע לפי מחיר מניה של 1.742 שקלים - פרמיה של 35% על מחיר המניה אתמול בבוקר בתל אביב, המשקף לחברה שווי של 38 מיליון שקל.

 

הסכם העסקה טרם נחתם, וצפוי להיסגר אם יתקבלו כל האישורים הנדרשים ב־27 בדצמבר. מניית תמיר פישמן נדל"ן הגיבה אתמול בעלייה של 5.3%.

 

סיפאפ לא העבירה כסף

רק לפני חודשיים חתם קנפלר על עסקה דומה עם חברת סיפאפ (Sipup Corporation), הנסחרת מעבר לדלפק (OTC) בארה"ב. אז דובר על כך שסיפאפ תרכוש מקנפלר את מניותיו תמורת 12 מיליון שקל, לפי מחיר מניה של 2.2 שקלים. מחיר זה שיקף אז פרמיה של קרוב ל־50% על מחיר השוק, ולחברה שווי של יותר מ־30 מיליון שקל. העסקה הזו בוטלה כיוון שהחברה לא העבירה את הכסף כפי שהוסכם. קנפלר, ירושלמי חרדי המשקיע בתחומי הטכנולוגיה והביומד, נאלץ לחתום על הסכם מכירה חלופי במחיר נמוך יותר.

 

תמיר פישמן נדל"ן הוקמה ב־2007 כקרן השקעות בידי בית ההשקעות תמיר פישמן במטרה לבצע פעילות נדל"ן במזרח אירופה. הקרן גייסה 240 מיליון שקל ונרשמה למסחר בסוף 2009. המכירה בוצעה לאחר שמניית החברה סבלה מירידה של 12% במחירה מתחילת השנה.

 

אלי גבאי אלי גבאי

 

לתמיר פישמן נדל"ן אין פעילות שמניבה רווחים או תזרים, והנכס העיקרי שלה הוא קרקע בבודפשט, ששווייה מוערך ב־8 מיליון יורו. מדובר ב־220 דונם עם 325 אלף מ"ר לבניית מגורים. כמו כן בידיה (נכון לדו"חות הכספיים לרבעון השלישי) קופת מזומנים של 1.4 מיליון יורו ו־4 מיליון יורו נכסים פיננסיים נזילים. בסוף הרבעון השלישי נאמד ההון העצמי של החברה ב־13 מיליון יורו. קבוצת גבאי כבר פעילה בהונגריה, והיא מבקשת לנצל היכרות זו שלה להגדלת הפעילות באזור.

 

600 יח"ד בכפר שלם

מבחינת קבוצת גבאי, מדובר בעסקה שלישית שהיא מבצעת בשנה וחצי האחרונות בהשקעה כוללת של 100 מיליון שקל. במרץ השנה השתלטו קבוצת גבאי ודיוויד מוריס על חברת הנדל"ן אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו (26 מיליון שקל) והזרמה של 20 מיליון שקל לתוך החברה. אנגל משאבים ופיתוח עוסקת בפעילות נדל"ן, בניהול ותפעול של נכסי מקרקעין להשכרה ולמכירה וכן בבנייה למגורים בארץ ובחו"ל.

 

קודם לכן, ביוני 2015, רכשה קבוצת גבאי את הפעילות של חברת צ. לנדאו תמורת 44 מיליון שקל, לאחר שזו נקלעה לקשיים. לצ. לנדאו יש פרויקטים בראש העין, בקריית גת ובאשקלון.

 

קבוצת גבאי הודיעה כי היא מתכננת להשלים עוד החודש עסקה לרכישת מקרקעין מחברת אזורים לבניית 600 יחידות דיור בכפר שלם בתל אביב.

 

קבוצת גבאי הוקמה לפני כשלושה עשורים בידי שמשון גבאי, הנושא בה תואר יו"ר אולם כיום כמעט אינו מעורב בפעילותה. את מושכות הניהול מחזיק היום דור ההמשך: כמנכ"לית משמשת הבת עו"ד מאיה גבאי טובול (42), שגם בעלה אריק טובול מועסק בקבוצה כמנהל פעילות התכנון והביצוע; הבן אלי גבאי (34) הוא סמנכ"ל הפיתוח העסקי של הקבוצה; הבת תמר גבאי (28) היא מנהלת הרכש; והבת אורית גבאי טירר (40) היא סמנכ"לית שיווק ומכירות.

 

הקבוצה פועלת בתחום הנדל"ן למגורים והנכסים המניבים בישראל. עד כה בנתה יותר מ־4,000 יחידות דיור בארץ, וכרגע היא משווקת את הפרויקטים בודנהיימר 8 תל אביב, NINE תל אביב, Aria אשקלון, גבאי בפסגות אפק ראש העין ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x