$
שווקי חו"ל

250 אלף דולר למניה אחת של ברקשייר האת'וויי

מניית חברת ההשקעות של וורן באפט חצתה אמש בוול סטריט את רף ה-250 אלף דולר למניה, כאשר האירוע קרה בדיוק 24 שנים ויום לאחר שבאפט רכש את מניית ברקשייר הראשונה שלו

שירות כלכליסט 17:4314.12.16

במסחר אתמול בארה"ב מחיר המניה של חברת ההשקעות, ברקשייר האת'וויי בשליטתו של המיליארדר וורן באפט, עקף לזמן קצר את רף ה-250 אלף דולר.

האירוע קרה בדיוק 24 שנים ויום לאחר שבאפט רכש את מניית ברקשייר הראשונה שלו והחל במסע לעבר הפיכתה של החברה לאימפריה. באופן כללי המניה נהנתה משנה מוצלחת למדי, וזינקה במיוחד מאז הבחירות לנשיאות ארה"ב, שנערכו ב-8 בנובמבר. מאז תחילת השנה עלתה המניה ב-26.2%, בין השאר הודות לראלי שנרשם במדד הדאו ג'ונס.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

אתמול טיפסה המניה ל-250,419.50 דולר, זאת בעוד שבאפט רכש את המניות הראשונות שלו ב-1962 תמורת 7.50 דולר, שהן 60.30 דולר לפי השווי הנוכחי של הדולר. תוך שנתיים שלט באפט כבר על יותר ממחצית מהחברה. באפט מסרב לפצל את מניות החברה מסוג A בטענה שהוא רוצה שרק משקיעים רציניים יהיו מעורבים בחברה.

 

משקיעים עם כיסים פחות עמוקים שבכל זאת רוצים להשקיע בברקשייר יכולים לעשות זאת באמצעו רכישת מניות מסוג B, שבמקביל למחירן הנמוך יותר כוללות גם זכויות הצבעה פחותות. מניות מסוג זה נסחרות בסביבות מחיר 166 דולר למניה. גם מניות אלה נהנו משנה מוצלחת והתחזקו ב-26% מאז תחילת השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x