$
בורסת ת"א

השכיר העשיר: אבי לוי מכר מניות מליסרון ב-76 מיליון שקל תוך שנתיים

מנכ"ל חברת הקניונים של ליאורה עופר נותר עם אחזקה של 3.9% מהחברה - בשווי שוק של 286 מיליון שקל. זאת, בנוסף לחבילת שכר ובונוסים של 7 מיליון שקל בשנה

אורן פרוינד 13:3614.12.16

מנכ"ל מליסרון אבי לוי מכר אתמול (ג') מניות מליסרון שברשותו בהיקף של 26.3 מיליון שקל. המכירה הזו מצטרפת למכירה נוספת שביצע באוגוסט 2015 בהיקף של 50.1 מיליון שקל, כך שבשנה וחצי האחרונה מימש לוי מניות מליסרון בשווי כולל של 76.4 מיליון שקל.

 

לוי עדיין נותר עם אחזקה של 3.85% ממניות מליסרון בשווי של 286 מיליון שקל והוא נחשב לאחד השכירים העשירים ביותר בישראל. לוי נהנה גם מעלות שכר של כ-7 מיליון שקל בשנה. העלות כוללת שכר בסיס בעלות של 2.6 מיליון שקל, מענק של 2 מיליון שקל ואופציות בשווי של 2.4 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית מליסרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לוי הוא לא היחיד שמכר מניות מליסרון בתקופה האחרונה. גם הבוסית שלו, היו"ר ובעלת השליטה ליאורה עופר, מכרה מניות החברה בשנתיים האחרונות, אך בהיקף נמוך יותר של 3.1 מיליון שקל. בסך הכל מימשו לוי ועופר מניות מליסרון בהיקף של 80 מיליון שקל בשנתיים האחרונות, בזמן שהמניה עלתה בשיעור חד של 60% לשווי נוכחי של 7.4 מיליארד שקל.

 

מכירת המניות של לוי ועופר עשויות לסמן את ההערכות שלהם לגבי העתיד להתרחש במניה של החברה. בזמן שמדברים על העלאת ריבית בארה"ב שתפגע בראש ובראשונה בחברות הנדל"ן המניב, נראה כי לוי ועופר החליטו כי זה הזמן הנכון ביותר לפגוש את הכסף.

 

מליסרון נהנתה בשנים האחרונות כמו כל חברות הנדל"ן המניב מחיסכון אדיר בעלויות המימון שלה. כתוצאה מירידת הריבית בשנים האחרונות, מליסרון ביצעה מהלך אגריסיבי של החלפת חוב ישן ויקר בחוב חדש וזול וחסכה בכך מאות מיליוני שקלים בהוצאות המימון השנתיות שלה. כך למשל, הוצאות המימון שלה בשנת 2013 הסתכמו בכ-542 מיליון שקל, בשנת 2014 הם ירדו בשיעור של 35% ל-352 מיליון שקל ובשנת 2015 הם רשמו ירידה נוספת של 25% והסתכמו בכ-263 מיליון שקל.

 

אבל לא רק הוצאות המימון דחפו את המניה של מליסרון בשנים האחרונות אלא גם המשך שיפור בהכנסות משכירות וברווחים. ברבעון השלישי של 2016 (האחרון שדווח) החברה רשמה עלייה של 5.8% ב-NOI ל-272 מיליון שקל ובשורה התחתונה דיווחה על FFO של 147 מיליון שקל - עלייה של 105 לעומת הרבעון המקביל.

 

מליסרון נחשבת לקבוצת הקניונים הגדולה ביותר בישראל. היא מחזיקה ומנהלת 25 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-693 אלף מ"ר שטחי השכרה המאוכלסים בשיעורי תפוסה של כ-97%. בין הנכסים המרכזיים של מליסרון: עופר הקריון, עופר רמת אביב, עופר גרנד קניון באר-שבע, עופר גרנד קניון חיפה, עופר רחובות, עופר גרנד קניון פתח-תקוה, עופר בילו סנטר outlet, פארק עופר פתח תקוה ועוד.

 

אבי לוי מנכ"ל מליסרון אבי לוי מנכ"ל מליסרון צילום: אביב אברמוב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x