שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

העסקה הקודמת בוטלה - וקנפלר מוכר פעם נוספת את תמיר נדל"ן

קבוצת גבאי ממשיכה במסע הרכישות, עם 3 עסקאות ב-100 מיליון שקל תוך שנתיים: רוכשת מידי קנפלר את השליטה בתמיר פישמן נדל"ן תמורת 9.5 מיליון שקל - 35% מעל שווי השוק

אורן פרוינד 12:0114.12.16

מסע הרכישות של קבוצת גבאי ממשיך לעסקה נוספת. הבוקר (ד') הודיעה הקבוצה כי חתמה על הסכם ראשוני לרכישת השליטה (24.82%) בתמיר פישמן נדל"ן מידי איש העסקים החרדי אליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל.  

העסקה בוצעה לפי מחיר מניה של 1.742 שקל, פרמייה של 35% על מחיר המניה הבוקר בתל אביב המשקף לחברה שווי של 38 מיליון שקל. העסקה עדיין אינה נחתמה סופית וצפויה להיסגר, אם אכן יתקבלו כל האישורים, ב-27 בדצמבר.

 

קנפלר משקיע בעיקר בתחומי הטכנולוגיה והביומד. העסקה הנוכחית מתבצעת לאחר שעסקה קודמת של קנפלד למכירת המניות בתמיר נדל"ן לא הושלמה. רק לפני חודשיים חתם קנפלר על עסקה דומה עם חברת סיפאפ (Sipup Corporation), הנסחרת "מעבר לדלפק" (OTC) בארה"ב. אז דובר כי סיפאפ תרכוש מקנפלר את מניותיו תמורת 12 מיליון שקל, לפי מחיר מניה של 2.2 שקלים – מחיר ששיקף אז פרמיה של קרוב ל-50% על מחיר השוק ולחברה שווי של יותר מ-30 מיליון שקל. העסקה הזו בוטלה כיוון שהחברה פשוט לא העבירה את הכסף כפי שהוסכם.

 

תמיר פישמן נדל"ן הוקמה ב-2007 כקרן השקעות על ידי בית ההשקעות תמיר פישמן, במטרה לבצע פעילות נדל"ן במזרח אירופה. הקרן גייסה 240 מיליון שקל ונרשמה למסחר בסוף 2009. המכירה בוצעה לאחר שמניית החברה סבלה מירידה של 12% מתחילת השנה.

 

לחברה אין פעילות שמניבה רווחים או תזרים. הנכס העיקרי של החברה היא קרקע בבודפשט שבהונגריה, בעלת 220 דונם עם 325 אלף מ"ר לבניית מגורים. שווי הקרקע מוערך ב-8 מיליון יורו. בנוסף, לתמיר נדל"ן  (נכון לדוחות הכספיים לרבעון השלישי) קופת מזומנים של כ-1.4 מיליון יורו, וכ-4 מיליון יורו נכסים פיננסים נזילים. בסוף הרבעון השלישי של 2016 נאמד ההון העצמי של החברה בכ-13 מיליון יורו.

 

עבור קבוצת גבאי מדובר בעסקה שלישית שהיא מבצעת בשנתיים האחרונות, בהשקעה כוללת של 100 מיליון שקל. במרץ 2016 השתלטה קבוצת גבאי יחד עם דיויד מוריס על חברת הנדל"ן אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו (26 מיליון שקל) והזרמה של 20 מיליון שקל לתוך החברה. אנגל משאבים ופיתוח עוסקת בפעילות נדל"ן ניהול ותפעול של נכסי מקרקעין להשכרה ולמכירה וכן בבנייה למגורים בארץ ובחו"ל.

 

בשנה שעברה רכשה קבוצת גבאי את פעילות חברת צ.לנדאו תמורת 44 מיליון שקל, לאחר שזו נקלעה לקשיים. לצ.לנדאו יש פרויקטים בראש העין, קרית גת ואשקלון. קבוצת גבאי הודיעה כי היא מתכננת להשלים עוד החודש עסקה לרכישת מקרקעין מחברת אזורים לבניית כ-600 יחידות דיור בכפר שלם.

 

קבוצת גבאי הוקמה לפני כשלושה עשורים על ידי שמשון גבאי שעדיין הרוח החיה מאחורי החברה, יחד עם בנו אלי גבאי. הקבוצה פועלת בתחום הנדל"ן למגורים ונכסים מניבים בישראל. עד כה  בנתה הקבוצה מעל ל-4,000 יחידות דיור בישראל וכרגע היא משווקת את הפרויקטים בודנהיימר 8 תל אביב, NINE תל אביב, Aria אשקלון, גבאי בפסגות אפק ראש העין ועוד.

 

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

בטל שלח
    לכל התגובות
    x