$
שווקי חו"ל

מדד נאסד"ק ביוטכנולוגיה מתעדכן: 4 מניות ישראליות נפלטות

מנקיינד, כיאזמה, נוירורדרם ואלקוברה יוצאות מהמדד המתעדכן - אופקו תצורף, ותעודות הסל צפויות להזרים לה ביקושים של 100-50 מיליון דולר, ככל הנראה בשישי הקרוב

דרור רייך 14:3613.12.16

מדד נאסד"ק ביוטכנולוגיה - NASDAQ Biotechnology -NBI מתעדכן, ופולט 4 חברות ישראליות. מנגד, למדד מצטרפת מניית אופקו, החברה הזרה הנסחרת בת"א המשקיעה בחברות מחקר ופיתוח בתחומי הביו-פארמה והדיאגנוסטיקה (מניית אופקו עלתה אתמול ב6.2% בניו יורק).   

מהמדד נפלטת מנקיינד שנסחרת גם בת"א ברישום כפול ושהשילה מערכה כ-60% מתחילת השנה; אלקוברה המפתחת תרופות חדשות לחולים עם הפרעות קוגניטיביות שנחלשה ב-67% מתחילת השנה ונסחרת בשווי של 56 מיליון דולר בלבד; 

 

מה דעתך על מניית ארקטורוס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד נפלטות כיאזמה ונוירודרם. בפברואר השנה ה־FDA סירב ה-FDA  לאשר לכיאזמה את תרופת הדגל לטיפול בהפרעה ההורמונלית הנדירה אקרומגליה. כיאזמה פיטרה שליש מעובדיה והשילה מערכה כ-90% מתחילת השנה לשווי שוק של 45 מיליון דולר בלבד.

 

נוירודרם,דווקא דיווחה לאחרונה על יתרון בתחרות על שוק הפרקינסון כאשר ה-FDA אישר לה לבצע ניסוי פשוט יותר במוצר הדגל, ND0612, במקום לערוך שני ניסויים גדולים. כמו כן הודיעה החברה על הנפקה כ-4 מיליון מניות במחיר של 18.75 דולר למניה, כלומר כ-75 מיליון דולר. מניית החברה שמרה על יציבות מתחילת השנה והיא נסחרת לפי שווי שוק של 490 מיליון דולר.

 

מלבד המניות הישראליות בסה"כ עוד 21 מניות מצטרפות למדד ו-37 חברות נפלטות ממנו.

 

תעודת סל של כ-8 מיליארד דולר

 

למדד נאסד"ק ביוטכנולוגיה יש תעודת סל מרכזית שעוקבת אחריו (IBB) בהיקף של כ-8 מיליארד דולר (לצד תעודות סל שונות אחרות). ההכרזה על הכניסה והיציאה מהמדד התרחשה אתמול, ביום שני בבוקר לפני פתיחת המסחר בארה"ב והערכות בשוק הם שהביקושים יגיעו ביום שישי הקרוב.

 

פרשן "כלכליס"ט אורי טל טנא העריך כי מניית אופקו שתיכנס למדד תזכה לביקושים של 50 עד 100 מיליון דולר מתעודת הסל השונות המבוססות על המדד. לדבריו, כ-50 מיליון דולר יגיעו מתעודת הסל המובילה IBB.

 

אשר למניות היוצאות מהמדד, טל טנא מעריך כי ההיצע בנוירודרם צפוי לעמוד על 6 עד 12 מיליון דולר, מנקיינד תרשום היצע של 4 עד 8 מיליון דולר ואלקוברה היצע 2-1 מיליון דולר.

 

 צילום: יונתן קסלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x