בורסת ת"א

פרסום ראשון

לא הולכים באיזי: ועד עובדי כלל ביטוח הכריז על סכסוך עבודה

לטענת הוועד, הנהלת חברת הביטוח בראשותו של המנכ"ל איזי כהן מבצעת צעדים חד צדדיים ללא תיאום עם הוועד, כמו למשל הקמת מוקדי שירות חיצוניים. החברה בתגובה: ההכרזה משוללת יסוד ונוגדת הסכמות קודמות

רחלי בינדמן 12:3913.12.16
ההסתדרות הכריזה היום (ג') על סכסוך עבודה בחברת כלל ביטוח. ברקע לסכסוך, שחל על כ-3,000 עובדים, שינויים מבניים וארגונים שמבצעת הנהלת החברה, בראשותו של המנכ"ל איזי כהן. הוועד טוען כי שינויים אלה בוצעו ללא מו"מ מקדים עם נציגות העובדים. כך לדוגמא, לנציגות העובדים נודע כי ההנהלה הקימה מוקדים חיצוניים, מבלי שעודכנה על הדבר.

 

במקביל, הנהלת החברה, לטענת הוועד, גוררת רגליים במו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי חדש לשנים 2017 ואילך, תוך שהיא מסתירה נתונים ומסרבת להעביר לנציגות העובדים מידע באופן שוטף.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוד טוענים בוועד כי ההנהלה מבצעת "מעקף בכל הקשור למנגנוני סיום העסקה הקבועים בהסכם הקיבוצי, באמצעות לחץ על עובדים ואיום לביטול משרות באופן שגורם לעזיבה כפויה ולניוד עובדים".

 

כמו כן אומרים בוועד כי החברה: "אימצה לעצמה מדיניות של פגיעה והחלשה של חברי ועד העובדים בשל פעילותם למען העובדים, תוך מגמה של מידור הוועד מהליכי ניהול כוח אדם ורווחה".

 

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, מסר: "לצערי הנהלת החברה מנצלת את האחריות שמפגין ועד העובדים בשנים האחרונות על מנת לפגוע בעובדים ולהרע את זכויותיהם. לכן - ובנסיבות שכפתה עלינו ההנהלה, לא נותרה בידינו ברירה אלא לחזור ולהיאבק בשורה של החלטות שרירותיות וחד צדדיות שהתקבלו לאחרונה, על מנת להחזיר את האיזון ליחסי העבודה בחברה. אני מקווה שההנהלה תתעשת ותבין שעליה לשוב ולנהוג בדרך המקובלת והמצופה ממנה, לשם שמירה על תקינות היחסים ויציבות החברה".

 

מהחברה נמסר כי "אנו תמהים על הכרזת ההסתדרות על סכסוך עבודה בקבוצת כלל ביטוח. הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו ופועלת בשקיפות מלאה עם ועד העובדים. הכרזתה של ההסתדרות משוללת כל יסוד והינה בניגוד להתחייבות בהסכם שנחתם בין הצדדים לשקט תעשייתי עד לסוף חודש מרץ 2017. לעניין חידוש ההסכם הקיבוצי נדגיש כי ההסכם הקיים תקף עד לתאריך 30.6.2017 וכי אנו נמצאים בדיונים ראשוניים בלבד אודות ההסכם החדש. לא ברור לנו איך בשלב כל כך ראשוני של דיונים בחרה ההסתדרות ביחד עם ועד העובדים להיכנס במלוא העוצמה לסכסוך עבודה ואנו קוראים להם לחזור אל שולחן הדיונים".

 

איזי כהן איזי כהן צילם: אוראל כהן
בטל שלח
    לכל התגובות
    x