$
שווקי חו"ל

חוצה את הקווים: מנכ"ל ברקליס לשעבר עבר לכהן בסטארט אפ של ביטקוין

אנטוני ג'נקינס, לשעבר מנכ"ל הבנק הבריטי ברקליס, הצטרף לדירקטוריון של בלוקצ'יין הלונדונית - שמציעה תוכנות לניטור וביצוע עסקאות באמצעות המטבע הווירטואלי

שירות כלכליסט 10:4413.12.16

עוד צעד בצבירת הלגיטימציה של המטבע הווירטואלי ביטקוין בעולם הפיננסים ה"שמרני". אנטוני ג'נקינס, לשעבר מנכ"ל הבנק הבריטי ברקליס, הודיע היום (ג') כי הצטרף לדירקטוריון של בלוקצ'יין (Blockchain), סטארט אפ לונדוני שמספק שירותים הקשורים למטבע הווירטואלי.

 

בלוקצ'יין קרויה על שם הטכנולוגיה הבסיסית שיוצרת את הרשת המשותפת דרכה מעבירים ומנטרים את הביטקוין. החברה גייסה 30 מיליון דולר ב-2014. החברה מציעה תוכנות שונות לניטור עולם הביטקוין, שבשימוש גם על ידי חברות אחרות העוסקות בביטקוין כמו Coinbase, וכן פיתחה אפליקציה ומציעה שירותים מקוונים ללקוחות לרכישה ומכירה של המטבע.

 

ג'נקינס מצטרף בדירקטוריון למייסדי החברה, המנכ"ל פיטר סמית והנשיא ניק קארי, ולבכירים נוספים ביניהם משקיע ההון סיכון ג'רמי ליו מקרן לייטספיד ומייקל ג'קסון, לשעבר סמנכ"ל התפעול של סקייפ.

 

הצטרפותו של ג'נקינס, בנקאי לשעבר, לחברה המחויבת לקידום מטבעות דיגיטליים כחלופה פוטנציאלית לשירותי הבנקאות המסורתיים, מעוררת עניין. לדבריו של סמית, בלוקצ'יין צפויה לבצע השנה עסקאות בשווי כולל של 50 מיליארד דולר, כשליש מהן מגיעות ממוסדות פיננסים.

 

מלבד ההצטרפות לדירקטוריון של בלוקצ'יין, ג'נקינס הקים לאחרונה חברה העוסקת בתחום הפיננסים והטכנולוגיה, בשם 10X Future Technologies. החברה מציעה לחברות פיננסים שאינן בנקים דרכים להציע שירותים פיננסים דיגיטליים, בעיקר באמצעות מחשוב ענן. הוא גם יו"ר Currencies Direct שעוסקת בתחום שערי המט"ח. "אנחנו צפויים לחוות יותר לחץ כלכלי בתעשיית הבנקאות", אמר. "צפוי מהפך רציני, והוא יפתיע רבים".

אנטוני ג'נקינס אנטוני ג'נקינס צילום: אי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x