שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קרן פימי הגדילה את אחזקותיה בחברת תאת טכנולוגיות

קרן ההשקעות, בניהולו של ישי דוידי, רכשה ביום חמישי האחרון מניות של תאת בכ-3.9 מיליון דולר מקרן ליף טייד והגדילה את אחזקתה ל-60%

גולן חזני 16:0712.12.16
קרן פימי הגדילה את אחזקותיה בחברת תאת טכנולוגיות. הקרן בניהולו של ישי דוידי דיווחה היום (ב') כי ביום חמישי רכשה 6% ממניות תאת מידי הקרן האמריקנית ליף טייד תמורת 3.9 מיליון דולר ובמחיר של 7.5 דולר למניה.

פימי, שהחזיקה עד כה ב-54% ממניות תאת, הגדילה את אחזקתה ל-60%. העסקה בוצעה במסגרת המסחר בנאסד"ק, במחיר השוק. תאת טכנולוגיות, שנוסדה בשנת 1975, היא ספק מוביל של שירותים ומוצרים לשוק התעופה האזרחי. החברה מתכננת, מייצרת, משווקת ומשפצת מערכות מחליפי חום לתעשיית התעופה.

 

פימי רכשה את השליטה בתאת טכנולוגיות במהלך שנת 2013 תמורת 125 מיליון שקל, ולפי שווי חברה של 233 מיליון שקל לתאת. כיום, החברה נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי שוק של 268 מיליון שקל, כך שהתשואה של פימי מאז הרכישה של 15% בלבד, הרבה פחות מהתשואות שפימי רגילה להן. עם זאת, מאז ההשקעה של פימי, חילקה תאת דיבידנדים של 20 מיליון שקל.

 

ישי דוידי ישי דוידי צילום: יונתן בלום

 

ברבעון השלישי דיווחה תאת טכנולוגיות על גידול של 8% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל אשתקד לסך של 23.7 מיליון דולר, וגידול משמעותי ב-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) שהסתכם ב-2.4 מיליון דולר, לעומת 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2015. באוגוסט חילקה תאת טכנולוגיות דיווידנד בהיקף של 3 מיליון דולר לבעלי המניות, ובקופת החברה היו בסוף הרבעון מזומנים בהיקף של כ-20 מיליון דולר.

 

לפני שנה בדיוק רכשה תאת את חברת כרומאלוי ישראל תמורת 3.5 מיליון דולר. בין הצדדים נקבע כי 2 מיליון דולר נוספים ישולמו לחברת כרומאלוי העולמית בכפוף לעמידה ביעדי מכירות בשנתיים הקרובות. כרומאלוי, שפועלת בקריית גת ומתמחה בשיפוץ וציפוי רכיבי מנועי סילון, בהם להבי טורבינות ומאווררים, להבי מניפה, מדפי מבער אחוריים ורכיבים נוספים, שינתה את שמה בעקבות הרכישה לטורבוכרום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x