שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לבקשת בעלי המניות: כלל מבהירה ששכר המנהלים לא יעלה על 3.5 מיליון שקל

לקראת האסיפה, ולאחר פנייה של אנטרופי בעניין, יצאה כלל ביטוח בהודעה לפיה גם אם שכר המינימום בחברה יעלה או חוק שכר הבכירים יפורש באופן מקל, העלאות השכר האפשריות לא יחצו תקרה של 3.5 מיליון שקל

רחלי בינדמן 10:3511.12.16

לקראת אסיפת בעלי המניות של כלל ביטוחשתתקיים ב-18 בדצמבר, חברת הביטוח מעדכנת את מדיניות התגמול שלה בהתאם לדרישות שהגיעו מבעלי מניות המיעוט, ובפרט דרך חברת הייעוץ אנטרופי. 

החברה המנוהלת על ידי איזי כהן מוסיפה הבהרה לפיה בכל מקרה, עלות השכר הגבוהה ביותר בחברה לא תעלה על 3.5 מיליון שקלים.

 

אמנם, שכרו של המנכ"ל צפוי לכאורה לעמוד על 2.5 מיליון שקל ועוד כ-370 אלף שקל עבור הטבות סוציאליות - ואולם בכלל הוסיפו במדיניות סעיף סל, לפיו כל עלייה בשכר המינימום בחברה או פרשנות חדשה ומקלה לחוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים יאפשר לדירקטוריון לעדכן את השכר של המנהלים כלפי מעלה.

 

החוק מגדיר תקרת שכר של 2.5 מיליון שקל בשנה, אך תיאורטית מאפשר לחרוג ממנה, כל עוד שכרו של הבכיר לא יהיה גבוה מפי 35 מהשכר הנמוך בארגון. התקרה עם זאת מונעת הכרה לצרכי מס בסכום עודף על 2.5 מיליון שקל. בנוסף, למרות מגבלת הפי 35, עלות הטבות סוציאליות בגובה של 370 אלף שקלים נוספים לא תיכלל תחת המגבלה.

 

אלא שבגופים פיננסים רבים רצו לשמור לעצמם גמישות להעלות את שכר המנהל במידה שבעתיד שכר המינימום בחברה יעלה או למקרה שיתווספו פרשנויות מקלות לחוק השכר.

 

מנגד, באנטרופי (החברה המייעצת למוסדיים כיצד להצביע באסיפות ובקרב בעלי מניות המיעוט) ביקשו לוודא שהשכר לא יכול להעלות לבלי סוף באופן שעלול לייצר תמריץ למנהל להעלות משמעותית את שכר העובדים הזוטרים מבלי להגיע לאישור מחודש של בעלי המניות. לפיכך נאלצה כלל להוסיף את ההבהרה האמורה, על תקרה מקסימלית בשכרו של המנכ"ל - בדומה לזו שנקבעה בחברה המתחרה הראל.

 

איזי כהן איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x