בורסת ת"א

ברקע להסדר חוב בהיקף של 680 מיליון ש': נגב קרמיקה מקבלת חמצן מהבנקים

חברת הקרימקה מדווחת כי חתמה על הסכם עם 5 תאגידים בנקאיים להעמדת אשראי בהיקף של 50 מיליון שקל; הסכום שגויס צפוי לשמש את החברה לתשלום חובותיה לספקים ולביצוע הזמנות של מוצרים

ניר טל 11:5808.12.16

נגב קרמיקה, שבשליטת אפריקה תעשיות, מדווחת הבוקר (ה') על כך שחתמה על הסכם עם 5 תאגידים בנקאיים (לאומי, פועלים, מזרחי, איגוד והבינלאומי) להעמדת אשראי בהיקף של 50 מיליון שקל לחברה.

 

 

נגב שמשמשת כזרוע הפעילות של אפריקה תעשיות במגזר מוצרי הבית מדווחת כבר מספר רבעונים על הפסדים. בסיכום 3 הרבעונים הראשונים לשנת 2016 רשמה פעילות הפסד נקי של 80 מיליון שקל והון חוזר שלילי של 527 מיליון שקל. נסיבות אלה הובילו את רואי החשבון של אפריקה תעשיות לרשום הערת עסק חי בדו"חות האחרונים.

 

העמדת אשראי מצד הבנקים היא בבחינת צעד מעודד עבור החברה שבקופת המזומנים של 7 מיליון שקל בלבד (נכון ל-30 בספטמבר), והסכום שגויס צפוי לשמש את החברה לתשלום חובותיה לספקים ולביצוע הזמנות של מוצרים. ברקע לאלה, נגב קרמיקה נמצאת בתהליך התייעלות שכלל, בין היתר, סגירת סניפים והוצאות חד פעמיות במהלך הרבעון השלישי. אלה הובילו את נגב לרשום תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת.

 

יקי ודמני מנכ"ל נגב קרמיקה יקי ודמני מנכ"ל נגב קרמיקה צילום: אוראל כהן

 

בנוסף לאשראי שקיבלה מהבנקים, דיווחה החברה על כך שגובשו עקרונות למתווה הסדר חוב כולל בהיקף של 680 מיליון שקלים בין החברה לבין הבנקים, שיחזיקו בתמורה בשעבוד את מניות חברת הבת נגב. מסמך העקרונות איננו מחייב ובהנהלת החברה מציינים כי הם צפויים לחתום על הסכם בפרק זמן של 90 ימים. ע"פ מסמך העקרונות שנחתם, החובות של החברה יפרסו בדרך הבאה: חוב של 420 מיליון שקל ייפרס לתקופה בת 6-7 שנים תוך שתינתן לבנקים אפשרות לפרעון מואץ על חלק מהחוב. סך של 110 מיליון שקלמהחוב יועמד כאשראי לזמן קצר.

 

שארית החוב, בהיקף של כ- 150 מיליון שקל תסווג כהלוואת בלון שתשולם לאחר 12 שנים. יקי ודמני, מנכ"ל אפריקה תעשיות, מברך על ההסכם ובשיחה עם כלכליסט הוא אומר: "צריך להגיד כאן מילים טובות לחמשת הבנקים שמולם עבדנו ונרתמו למהלך בזמן מוקצב. החברה קיבלה משאבים דרושים כדי לצאת לדרך חדשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x