$
שווקי חו"ל

איקאה ממשיכה בשלה: צמיחה של 20% ברווח, עלייה של 7% בהכנסות

אימפריית הרהיטים משבדיה סיימה את השנה הפיסקאלית 2016 עם רווח של 4.2 מיליארד דולר ועם עלייה במכירות ב-28 מתוך 29 מדינות הפעילות - סין, אוסטרליה, קנדה ופולין הובילו את שיעורי הצמיחה

מיקי גרינפלד 10:2707.12.16

איקאה ממשיכה לצמוח גם השנה: אימפריית הריהוט משבדיה מסכמת את השנה הפיסקאלית 2016 עם צמיחה של 20% ברווח הנקי, שהסתכם ב-4.2 מיליארד יורו. הכנסות הרשת עמדו על 35.07 מיליארד יורו, מול 32.66 מיליארד יורו בשנה שעברה - עלייה של 7.3%.  

איקאה מצליחה להתרחב כמעט בכל שוקי הפעילות שלה: ב-27 מתוך 28 המדינות שבהן פועלת איקאה נרשמה עלייה במכירות, כשהצמיחה החזקה ביותר במכירות נרשמה בחנויות הרשת בסין, אוסטרליה, קנדה ופולין.

 

בסך הכול פתחה השנה הרשת - קמעונאית הרהיטים הגדולה בעולם - 12 חנויות חדשות, ו-19 נק' 'הזמן וסע' חדשות. המכירות החזקות ביותר בסיכום שנתי נרשמו בגרמניה, ארה"ב, צרפת, אנגליה ושבדיה.

 

על אף הצמיחה ברווח, איקאה לא מתכוונת להעביר השנה דיבידנד לבעלת השליטה סטיצ'טינג (Stichting Ingka Foundation), אך בשנה הבאה היא מתכננת לחלק דיבידנד של 840 מיליארד יורו.

 

על הפרק כרגע מבחינת החברה השבדית, פתיחת סניפים חדשים בהודו ובסרביה והרחבת פעילות האונליין שלה למדינות נוספות. נכון להיום, חנויות המסחר אונליין של איקאה פועלות ב-14 מדינות.

 

איקאה החלה באוגוסט האחרון להקים את החנות הראשונה שלה בהודו, לאחר דין ודברים ממושך מול הרשוית במדינה. הסניף, שיוקם בעיר הידרבאד במחוז הדרומי טלנגאנה, ייפתח לציבור בשנה הבאה. איקאה הגישה את הבקשות הראשונות להשקעה בשוק הקמעונאות הענק בהודו  כבר ב־2012. היא זכתה באישור הנכסף לאחר שהתחייבה להשקיע יותר מ־1.5 מיליארד דולר במדינה במהלך העשור הקרוב בפתיחת 25 סניפים, בין השאר בבנגלור ובמומביי. 

 

"לאנשים רבים עדיין אין גישה לחנויות איקאה. ברוב השווקים שלנו אנחנו עדיין קטנים יחסית, ויש לנו שורה של הזדמנויות להמשיך לצמוח במדינות שבהן אנו פועלים. עם יותר מ-783 מיליון מבקרים בחנויות שלנו ו-2.1 מיליארד מבקרים בחנות האונליין IKEA.COM, אנחנו ממוצבים היטב, ועדיין, רק בתחילת המסע שלנו", אמר מנכ"ל החברה פיטר אגנפג'אל (Peter Agnefjall).

 

חנות איקאה בשטוקהולם שבדיה חנות איקאה בשטוקהולם שבדיה צילום: בלומברג

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x