$
בורסת ת"א

תקלה בתפרון: בוטל מינויו של איתן שטיאנסי לתפקיד המנכ"ל הבא

שטיאנסי כיהן כדירקטור בלתי תלוי בתפרון ולא השלים את תקופת הצינון הנדרשת בחוק לפני כניסתו לתפקיד המנכ"ל. תפרון הקימה ועדת איתור, שתנסה למצוא מועמד חדש

ניר טל 11:3405.12.16

חברת תפרוןהודיעה הבוקר לבורסה כי מינויו של איתן שטיאנסי למנכ"ל החברה, עליו הודיעה לפני כשבועיים, לא יצא לפועל בשל מניעה משפטית.  

לאחר שכיהן כדירקטור בלתי-תלוי במשך כשנה וחצי - תפקיד ממנו פרש לאחרונה - נדרש שטיאנסי לתקופת צינון של שנתיים לפני מינויו למנכ"ל. כך על פי תיקון מס 16 לחוק החברות סעיף 249 שנועד לטפל בהיבטים של ממשל תאגידי.

 

שטיאנסי מונה למנכ"ל יומיים בלבד מאז הודיע גיל שמעון על פרישתו, בתום 3.5 שנים בתפקיד, בשל "הזדמנות עסקית", על פי הדיווח לבורסה.

 

שטאינסי עצמו מגיע מעולם התעשייה והוא כיהן ב-5 השנים האחרונות כמנכ"ל של קבוצת לגין (יגור), חברה שעיקר פעילותה בתחום פתרונות האריזה וייצור של אריזות פלסטיק ומתכת.

 

בחברה מדגישים כי ההחלטה להימנע מהמינוי נובעת אך ורק משיקולים משפטיים, ומודיעים בו בזמן על כך שהדירקטוריון בראשות ארנון טיברג (לשעבר מנכ"ל דלתא), מינה ועדה לאיתור מנכ"ל חדש.

 

בחברה מקווים שעד מועד פרישתו הסופית של שמעון, ב-1 בפברואר, יימצא מנכ"ל חלופי. אם לא יימצא, בן ליברמן, דירקטור בחברה ואחד מבעלי השליטה בה, ימלא את תפקיד המנכ"ל כממלא מקום עד למינוי חדש.

 

שטיאנסי כיהן כדירקטור בלתי-תלוי בחברת תפרון החל מחודש ינואר 2015 ועד לחודש אוגוסט האחרון, אז הודיע על התפטרותו. הסיבה המרכזית להתפטרות נומקה בכך שהיא תאפשר לחברה לאמץ את ההקלות בהליך אישור הדוחות כספיים כתאגיד קטן שאינו מונה למעלה מ-6 דירקטורים. במהלך תפקידו כיהן בין היתר בוועדת התגמול והביקורת של הדירקטוריון.

 

מינויו המהיר של שטיאנסי לתפקיד המנכ"ל הגיע לאחר פרסום דו"חות מעודדים של החברה לרבעון ה-3 של שנת 2016 שכללו גידול של 19% במכירות ומעבר לרווח לפני מס של 426 אלף דולר. השיפור נבע מצמיחה בשוק האמריקני, מוקד הפעילות העיקרי של תפרון.

 

 

מפעל תפרון מפעל תפרון צילום: דורון גולן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x