$
בורסת ת"א

הפועלים מוכר את פעילות הבנקאות הפרטית שלו בסניף מיאמי תמורת 16.5 מיליון דולר

הרוכש, בנק ספרא שיחד עם הלקוחות צפוי לקלוט גם חלק מצוות העובדים של הסניף; העסקה כפופה לאישורי הרשויות הרגולטוריות

רעות שפיגלמן 09:3504.12.16

בהמשך להערכות קודמות, בנק הפועלים מודיע הבוקר (א') כי הוא מוכר את פעילות הבנקאות הפרטית שלו בסניף מיאמי שבארה"ב, תמורת 16.5 מיליון דולר -  הרוכש הוא בנק ספרא (Safra National Bank of New York).

 

 

מדובר על הסכם למכירת תיק נכסי לקוחות כאשר חלק מצוות העובדים בבנק, המטפל בתחום, צפוי לעבור גם הוא לבנק ספרא. עוד נכתב בדיווח כי מעבר הלקוחות צפוי להתבצע בסוף חודש מרץ 2017 כאשר העסקה כפופה לאישורי הרשויות הרגולטוריות. בתוך כך, סניף מיאמי יפסיק את פעילותו בתחום הבנקאות הפרטית הבינלאומית, והמשך פעילותו ייבחן בעתיד.

 

ג'וזף ספרא ג'וזף ספרא

 

עסקת המכירה היא חלק מאסטרטגיה של הבנק לצמצום פעילות הבנקאות הפרטית הבינלאומית. במסגרת אסטרטגיה זו, יסגרו גם פועלים-לטין אמריקה באורווגאווי, ונציגויות של הפועלים באמריקה הלטינית. כמו כן, הבנק הודיע כי הפועלים שוויץ יתמקד עתה בפעילות בישראל ובאיחוד האירופי בלבד, והפעילות שלו מול לקוחות מאמריקה הלטינית ומרוסיה תצומצם - לכן צפויה ירידה מהותית בפעילות הסניף.

 

במקביל, יימשכו הפיתוח וההרחבה של פעילות הבנקאות המסחרית בארצות הברית באמצעות סניף בנק הפועלים בניו-יורק.

 

המהלך של הבנק נעשה במקביל לחקירה שמנהלות הרשויות בארה"ב על החשד כי הבנק סייע בשנים קודמות ללקוחותיו האמריקאיים להתחמק מתשלומי מסים. חקירה דומה מתנהלת גם מול בנק מזרחי-טפחות, כאשר בנק לאומי גם עבר חקירה דומה ושילם קנס של 1.5 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x