שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בכירי יאנגו החלו בבדיקת נאותות להפניקס

בכירי הקבוצה הסינית מנהלים בימים אלה מגעים בכדי לנסות להשלים את עיסקת הרכישה עליה חתמו באוגוסט השנה; חברת הביטוח סיימה את הרבעון השלישי ברווח הגבוה ביותר מבין חברות הביטוח - 219 מיליון שקל

גולן חזני 19:3301.12.16
בכירי קבוצת יאנגו הסינית מנהלים בימים אלה את בדיקות הנאותות והמגעים עם הרגולטורים השונים כדי לנסות להשלים את עיסקת הפניקס, עליה חתמו באוגוסט השנה. עיקר המגעים נערכים מול המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שעורכת בדיקות אודות הסינים ולא ברור אם תעניק להם היתר שליטה.

 

על רקע המגעים סיימה הפניקס את הרבעון השלישי של 2016 ברווח הגבוה ביותר מבין חברותה ביטוח, 219 מיליון שקל, לעומת הפסד של 3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. כלל ביטוח סיימה את הרבעון ברווח של 186 מיליון והראל 163 מיליון.

 

את תשעה החודשים הראשונים של 2016 סיימה הפניקס ברווח נקי של 366 מיליון שקל, גם כן הגבוה מבין החברות בתחום, הראל הרוויחה 205 מיליון שקל וכלל הפסידה 356 מיליון.

 

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד ומנכ"ל יאנגו מייקל הו מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד ומנכ"ל יאנגו מייקל הו

 

המעבר לרווחיות נובע מעליית תשואות בשוק האג"ח - מה שהוביל להקטנת ההתחייבויות של החברה בתחום ביטוחי החיים. בנוסף, החברה הצליחה להשיג תשואות גבוהות בפוליסות של ביטוחי החיים מה שהוביל לעלייה בדמי הניהול שגבתה החברה.

 

היקף הנכסים המנוהלים של הקבוצה לסוף הרבעון השלישי של 2016 הסתכם בכ-162 מיליארד שקל.

 

בתחום ביטוח החיים וחיסכון ארוך הטווח, בסוף ספטמבר הודיעה הפנקיס כי היא מאחדת את פעיליות הגמל והפנסיה תחת חברה אחת. הצעד פוגע מהותית בבית ההשקעות אקסלנס שנמצא בבעלות מלאה של הפניקס ורשם רווח של 90 מיליון שקל ברבעון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x