$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

קרן XIO רוכשת את מיטב דש לפי שווי של 1.48 מיליארד שקל

הקרן האירופית-סינית תרכוש את מלוא המניות, בעסקה שאחת החלופות בה מעניקה למניה שווי של 22 שקלים - 61% מעל שוויה בשוק. הבעלים וסג"ן היו"ר צבי סטפק יישאר בתפקידי ניהול בקבוצה: "אל תדאגו, אני לא הולך לשום מקום

גולן חזני 08:4401.12.16

קרן ההשקעות XIO רוכשת מיטב דש. כך מוסר הבוקר (ה') בית ההשקעות בדיווח לבורסה - בעסקה שעליה דווח לראשונה ב"כלכליסט" בחודש אוגוסט השנה. העסקה נעשית על פי שווי של 1.48 מיליארד שקל לבית ההשקעות הישראלי, כאשר שווי בבורסה עומד על 920.4 מיליון שקל.  

XIO היא קרן השקעות בינ"ל שמרכזה בלונדון וצוות ההנהלה שלה משלב בכירים מסין ומאירופה. הקרן תרכוש את מלוא המניות של מיטב דש, שנשלט במשותף על ידי צבי סטפק (בשיתוף עם בנו אבנר) ואלי ברקת, כל אחד מהם עם 28.5%. בית ההשקעות מסר כי המנכ"ל אילן רביב והמייסד צבי סטפק המכהן כיום כסגן יו"ר ימשיכו בתפקידי ניהול בכירים.

 

 לפי תנאי העסקה, בעלי המניות במיטב דש יוכלו לבחור באחת משתי חלופות למכירת מניותיהם: החלופה האחת כוללת תמורה של 22 שקל במזומן לכל מניה - 61% מעל מחירה הבוקר בבורסה, העומד על 13.67 שקלים. חלופה שנייה היא מכירת המניה במחיר של 13.7 שקלים במזומן וסכום זהה שישולם בתשלומים נדחים על פני שלוש שנים מהשלמת העסקה בסוג של אג"ח.

 

אלי ברקת יקבל 420 מיליון שקל על פי החלופה הראשונה 420 מיליון שקל במזומן, וכך צבי ואבנר סטפק. צבי אמור לקבל כ-405 מיליון שקל מהסכום והיתר אבנר. בחלופה השניה, שבה מחצית התשלום מחולקת לשלוש שנים, יקבל כל צד מהשותפות כ-525 מיליון שקל. המנכ"ל אילן רביב צפוי לפגוש כ-15 מיליון שקל במזומן על פי החלופה הראשונה. לרביב יש גם אופציות לרכישת מניות, שיקנו לו כ-7-8 מיליון שקל נוספים.

 

סטפק פרסם פוסט בפייסבוק בעקבות הדיווח שבו נאמר: "אני עוד אכתוב משהו אישי בערב או בימים הקרובים... אל תדאגו, אני לא הולך לשום מקום. נשאר בחברה לעוד הרבה זמן, יש לנו מיליון מהפיכות ודברים לעשות בשנים הקרובות ביחד. פרטים בהמשך".

 

העיסקה מותנית באישורים רגולטורים, ובראשם אישור של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. עד כה סירבה סלינגר להעניק לרוכש כלשהו, בעיקר לסינים, היתר שליטה בחברת ביטוח או בית השקעות. XIO היא קרן צעירה יחסית שרכישותיה כוללות חברת דשנים בגרמניה ואת חברת האסתטיקה הרפואית לומניס מישראל - שבעקבות רכישתה על ידי הקרן נמחקה מהמסחר בנאסד"ק.

 

בהודעה לעיתונות הדגיש סטפבק את יתרונות העסקה לכל המעורבים. "זו עסקה מצויינת עבור כל בעלי המניות, הלקוחות ועובדי החברה. הלקוחות יהנו משילוב של גוף פיננסי גלובאלי מוביל עם הידע והניסיון של הנהלת החברה", אמר סטפק. מנכ"ל הקבוצה הרוכשת ג'וזף פצ'יני אמר כי "בעשור האחרון בנתה מיטב דש מותג ייחודי, חזק ויציב. רכישת מיטב דש מתאימה באופן אידאלי לאסטרטגיה של קבוצת XIO המשקיעה בעסקים איכותיים ומובילים בתחומם עם צוותי ניהול מצוינים".

 

קבוצת XIO יוצגה בעסקה על ידי עו"ד דוני טולידאנו, ליאור אורן, ויוה גייר וניצן אברבך ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'. מיטב דש יוצג בעסקה על ידי עו"ד אהוד סול, אילנית לנדסמן-יוגב, ניר דאש ואבירם חזק ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן ושות'.

   

מיטב דש סיים את הרבעון השלישי עם רווח של 27 מיליון שקל, מול 20 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-210 מיליון שקל, לעומת 179 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: ישראל הדרי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x