בורסת ת"א

שירת הברבור של כתר ספרים: רווח נקי של 13.5 מיליון שקל

החברה שבשליטת משפחת רשף הירושלמית ונמחקה מהמסחר לפני עשרה ימים, רשמה ברבעון השלישי רווח נקי גבוה במיוחד, בגלל מכירת פעילות ההוצאה לאור באוגוסט

אלי שמעוני 08:3001.12.16

כתר ספרים, שבשליטת חברת ארלדן של משפחת רשף הירושלמית, רשמה ברבעון השלישי של 2016 רווח נקי של 13.5 מיליון שקל. גבוה משמעותית לעומת רווח של 135 אלף שקל שרשמה ברבעון במקביל אשתקד. הסיבה לפער הגדול היא הכרת רווח ממכירת פעילות ההוצאה לאור. כתר מכרה באוגוסט האחרון פעילות זו לחברת מודן בתמורה ל־21 מיליון שקל. מלבד פעילות ההוצאה לאור נותרו בכתר פעילויות בתחום הדפוס והכריכה.

 

מהדו"חות הכספיים עולה כי מרב הכספים שהתקבלו מהמכירה הושקעו בקרנות נאמנות. כתר נמחקה מהמסחר בבורסה לפני כעשרה ימים, לאחר שאושרה הצעת הרכש השלישית לפי מחיר של 12.9 שק למניה. מחיר זה שיקף לחברה שווי שוק של של 108 מיליון שקל.

 

להצעת רכש זו קדמו שתי הצעות. בספטמבר ניסתה ארלדן למחוק את מניות כתר מהבורסה במחיר של 11.067 שקל למניה, ששיקף לחברה שווי של 92.2 מיליון שקל. לאחר שזו נכשלה, שוב ניסתה ארלדן למחוק את החברה, הפעם במחיר של של 12.03 שקל למניה. טרם המחיקה החזיקה ארלדן ב־85.9% ממניות כתר.

 

כתר מחזיקה במגרש שעליו מוקם בעבר בית הדפוס של החברה. בית הדפוס עבר לבית שמש, וכעת הקרקע בירושלים ברחוב בית הדפוס 16, ששטחה 13.2 אלף מ"ר, עומדת למכירה. לאחרונה מכרה כתר אופציה לקנות את הקרקע ב־106 מיליון שקל בתוספת מע"מ. האופציה ניתנה לתקופה של 15 חודשים, והגוף שמעוניין ברכישה שילם עבורה 5.3 מיליון שקל בלבד. אם האופציה לא תמומש, סכום הכסף לא יוחזר. נכס זה רשום במאזני כתר בשווי של 80 מיליון שקל, לפי דו"חות 2014. העסקה, מכיוון שטרם הושלמה, לא באה לידי ביטוי במאזני החברה, אך היא מהווה אינדיקציה לגבי שווי הקרקע.

 צילום: עמית שאבי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x