$
בורסת ת"א

אנלייט קיבלה מימון של 49.5 מיליון יורו לפרויקט הדגל שלה בקרואטיה

חברת האנרגיה המתחדשת צפויה להכניס 13 מיליון יורו בשנה החל מ-2018, ממכירת חשמל בפרויקט טורבינות הרוח לוקובץ'

ניר טל 17:1430.11.16

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט הודיעה היום (ד'), כי קיבלה מימון על סך 49.5 מיליון יורו לטובת הקמת פרויקט תחנות הרוח "לוקובץ'" בקרואטיה, פרויקט הדגל של החברה באירופה והכי גדול שהקימה עד כה.

 

לפני שלב הסגירה הפיננסית, סיימה החברה לתכנן את הפרויקט וכן לחתום על שני הסכמים מול חברת GE העולמית. לפי ההסכמים שנחתמו, GE תספק כ-16 טורבינות רוח בהספק כולל של 49 מגה-וואט, אנלייט תספק שירות מלא, לרבות תחזוקה וחלקי חילוף לפרויקט, לתקופה של 15 שנים.

מה דעתך על מניית אנלייט אנרגיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החברה מעריכה כי הקמתו של המתקן צפויה לצאת לדרך באופן מיידי ולהסתיים ברבעון הרביעי של 2017. צפי ההכנסות המוערך ממכירת חשמל נאמד בכ-13 מיליון יורו בשנה, החל מהחציון הראשון של 2018 ולפרק זמן של 14 שנים.

 

טורבינות רוח בבריטניה (ארכיון) טורבינות רוח בבריטניה (ארכיון) צילום: בלומברג

 

הסכם המימון נחתם מול שני הבנקים האירופיים "ERSTE" ו-"PBZ" ובמסגרתו, כאמור, יעמידו הבנקים מסגרת מימון של 49.5 מיליון יורו, שהם כ-75% מסך ההשקעה בפרויקט, שעומדת על 66 מיליון יורו. לצורך כך, החברה תעמיד לשעבוד, בין היתר, את ציוד הפרויקט ואת החוזים שנחתמו למכירת החשמל.

 

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט שבשליטת יורוקום, מסר: "אנו נכנסים כעת לפעילות מואצת של הקמת הפרויקט בלוקובץ' ולהמשך קידום פורטפוליו הפרויקטים הגדול של החברה, המצויים בשלבי פיתוח מתקדמים בארץ ובעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x