$
בורסת ת"א

גם מגדל, הפניקס וכלל ישלמו למבוטחים את הפער בין פיצוי המדינה לפיצוי בפוליסות

חברות הביטוח נענו לבקשת השר כחלון לפעול לפנים משורת הדין ולשלם את הפער בפיצוי על נזקי השריפות - לאחר שהראל, מנורה מבטחים והכשרה נענו אתמול בחיוב לפנייה

רחלי בינדמן 08:3530.11.16

גם חברות הביטוח מגדל, כלל ביטוח והפניקס נענו לבקשת משרד האוצר להשלים למבוטחיהן שביתם נשרף בגל השריפות האחרון את יתרת הסכום שלא יזכו לקבל ממס רכוש, כך נודע היום (ד') ל"כלכליסט".

 

בכך הצטרפו שתי החברות לחברות הביטוח הראל, מנורה מבטחים והכשרה, שהביעו אתמול בערב נכונות למהלך

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", השר כחלון הנחה אתמול בבוקר את סגנו יצחק כהן לזמן בדחיפות את מנהלי הענף ולבקש מהם לפנים משורת הדין לקחת על עצמם את עודפי הנזק. זאת בהתחשב בכך שהמדינה הורידה מגבם עלויות כבדות המוערכות בכמיליארד שקל של נזקי השריפה בעצם החלטתה להגדיר את רוב הנזק ככזה שמקורו באירוע טרור.

 

החברות הכריעו בעניין ללא כינוס הדירקטוריון, לנוכח העובדה שעלות ההשתתפות שלהן בכיסוי הפערים אינה מהותית. על פי ההערכה בענף, מבטחי המשנה של חברות הביטוח כן ישתתפו בעלות מתוך הבנה שמול האלטרנטיבה של אי הכרה בשריפה כאירוע טרור - שהיתה גוררת חיובן בכיסוי מלא - הן נמצאות במצב טוב בהרבה.

 

אתמול הכריזה המדינה כי לפחות 97% ממוקדי השריפות מקורם באירוע טרור - הכרזה שמשמעותה מתן פיצוי לבעלי הדירות הלא מבוטחים, שיקבלו עתה פיצוי מטעם המדינה. ואולם ההכרזה האמורה פוגעת בבעלי הדירות שכן החזיקו בפוליסת ביטוח דירה ורכוש, שכן הפיצוי מהמדינה - כ-100 אלף שקל - נמוך מגובה הפיצוי שאמורים היו לקבל על פי הפוליסה שרכשו. החוק אינו מספק מענה לבעיה זו.

 

מכאן הגיעה בקשת האוצר מחברות הביטוח לפעול לפנים משורת הדין ולשלם למבוטחיהן את הפער, בין היתר לנוכח העובדה שממילא המדינה לקחה על עצמה לשלם את מרבית הנזק שנגרמה לבעלי הפוליסות באמצעות מערכת המיסוי.

 

 אייל לפידות מנכ"ל הפניקס אייל לפידות מנכ"ל הפניקס צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x