$
בורסת ת"א

האמריקאיות פתחו ברגל ימין: נמדר גייס 445 מיליון שקל עם ביקושי יתר

חברת הנדל"ן שבבעלות יגאל נמדר גייסה את הסכום בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח הראשונית שלה בת"א. הכסף שתגייס החברה בישראל מיועד לרכישה של נכסים חדשים ולעסקאות חדשות בארה"ב

אורן פרוינד 22:5529.11.16

ההנפקה הראשונה בגל ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות נפתחה ברגל ימין. חברת נמקו שבבעלות יגאל נמדר גייסה הערב 445 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח הראשונית שלה בתל אביב. נמקו זכתה לביקושי יתר של 577 מיליון שקל וגייסה לבסוף את הכסף בריבית של 5.8%. את ההנפקה של נמקו ביצעה פועלים איי.בי.אי בניהלו של ארז גולדשמידט בשיתוף עם יועצי ההנפקות רפי ליפא וגל עמית.

 

נמקו, שמדורגת A פלוס על ידי מעלות, תכננה במקור לגייס 300 מיליון שקל אולם הגדילה את היקף הגיוס כמה ימים לפני ההנפקה בעקבות ביקורות חיוביות במצגות מול המוסדיים. במהלך ההנפקה היא ביקשה לגייס סכום כולל של 420 מיליון שקל ובעקבות הביקושים היא גייסה לבסוף מעבר למתוכנן.

 

הבורסה לני"ע בת"א הבורסה לני"ע בת"א

 

נמקו מתמחה ברכישה ובאחזקה של מרכזים מסחריים וקניונים בארה"ב, ללא ייזום. הכסף שתגייס החברה בישראל מיועד לרכישה של נכסים חדשים ולעסקאות חדשות בארה"ב, ובין היתר לרכישת השותפים שלה בנכסים קיימים. יגאל נמדר, קרוב משפחה רחוק של משפחת היהלומנים נמדר, יצק לתוך החברה שתנפיק בישראל 35 קניונים ומרכזים מסחריים בשווי כולל של 557 מיליון דולר. הנכסים מצויים ב־14 מדינות בארה"ב, בהן ניו יורק, פנסילבניה, אוהיו, פלורידה, קולורדו ואוקלהומה. ניתוח השמאות של הנכסים הללו בוצע על ידי חברת הייעוץ הכלכלי האמריקאית CBRE, שנחשבת לאחת הגדולות בעולם בתחומה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x