$
בורסת ת"א

הראל, מנורה והכשרה ישלמו למבוטחים את הפער בין פיצוי המדינה לפיצוי בפוליסות

חברות הביטוח נענו לבקשת השר כחלון לפעול לפנים משורת הדין ולשלם את הפער ביצוי על נזקי השריפות. מנהלי החברות נפגשו היום עם סגן השר יצחק כהן, ופנו להתייעצויות לפני מתן תשובה

רחלי בינדמן 20:0729.11.16

חברות הביטוח הראל, מנורה מבטחים והכשרה הן הראשונות להשיב בחיוב לפניית שר האוצר משה כחלון וסגנו יצחק כהן להשלים למבוטחים שלהן שביתם נשרף את יתרת הסכום שלא יזכו לקבל ממס רכוש. 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", השר כחלון הנחה הבוקר את כהן לזמן בדחיפות את מנהלי הענף ולבקש מהם לפנים משורת הדין לקחת על עצמם את עודפי הנזק. זאת בהתחשב בכך שהמדינה הורידה מגבם עלויות כבדות המוערכות בכמיליארד שקלים של נזקי השריפה בעצם החלטתה להגדיר את רוב הנזק ככזה שמקורו באירוע טרור.

 

מנהלי החברות ביקשו להשיב לפנייה לאחר דיון בדירקטוריונים, בין היתר לנוכח העובדה שמדובר בתשלום של עשרות מיליוני שקלים שיצטרכו לספוג. 

 

ההערכה היא שהראל, מנורה והכשרה הן בעלות חשיפה נמוכה יחסית לתביעות האמורות, לנוכח מספר המבוטחים שנגרם להם נזק בשריפה. האוצר עדיין ממתין לתשובתן של יתר החברות, ובכלל זה מגדל, ביטוח ישיר, כלל ביטוח, AIG ואחרות.

 

הבוקר הכריזה המדינה כי לפחות 97% ממוקדי השריפות מקורם באירוע טרור - הכרזה שמשמעותה מתן פיצוי לבעלי הדירות הלא מבוטחים, שיקבלו עתה פיצוי מטעם המדינה. ואולם הכרזה האמורה פוגעת בבעלי הדירות שכן החזיקו בפוליסת ביטוח דירה ורכוש, שכן הפיצוי מהמדינה - כ-100 אלף שקל - נמוך מגובה הפיצוי שאמורים היו לקבל על פי הפוליסה שרכשו. החוק אינו מספק מענה לבעיה זו.

 

מכאן הגיעה היום בקשת האוצר מחברות הביטוח לפעול לפנים משורת הדין ולשלם למבוטחיהן את הפער, בין היתר לנוכח העובדה שממילא המדינה לקחה על עצמה לשלם את מרבית הנזק שנגרמה לבעלי הפוליסות באמצעות מערכת המיסוי.

 

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: עומר מסינגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x