$
בורסת ת"א

חלל תקשורת במו"מ מתקדם למכירה לשינווי הסינית תמורת 730 מיליון שקל

חברת הלוויינים מתקרבת לסיכום העסקה עם הסינים - שנתיים לאחר שבעל השליטה שאול אלוביץ' ביקש למכור את החברה עבור 2 מיליארד שקל, ולאחר שאיבדה בינתיים את לוויני עמוס 5 ועמוס 6

גולן חזני 19:0429.11.16
עיסקת מכירת חלל תקשורת לשינוויי הסינית (Xinwei) צפויה להיסגר עד סוף השבוע - החברה צפויה להימכר תמורת 730 מיליון שקל המשקפים מחיר של 35 שקלים למניית חלל. הצדדים מנהלים מו"מ מתקדם על העיסקה.  

מניית חלל זינקה היום ב-17.9% בבורסה בתל אביב לשווי של 27.63 שקלים - אולם עדיין מדובר במחיר הנמוך מהמחיר שבו צפויה להיסגר העיסקה כאמור.

 

בעל השליטה בחלל שאול אלוביץ' הציב את החברה על המדף לפני כשנתיים ודרש תמורתה בשעתו 2 מיליארד שקל. אבדן הלוויין עמוס 5 בחלל ולאחר מכן התפוצצות עמוס 6 במהלך השיגור בפלורידה מאלצים את אלוביץ להסתפק בכ35% בלבד מהסכום שבו ביקש מלכתחילה תכנן למכור את החברה.

 

העיסקה עם הסינים נחתמה באוגוסט, אז נקבע המחיר העקרוני על 385 מיליון דולר, אך העסקה היתה כפופה להשלמה מוצלחת של שיגור עמוס 6. השיגור נכשל כאמור ואלוביץ' נאלץ להוריד גם הפעם את המחיר.

 

חלל ביצעה בדוחות הרבעון השלישי מחיקה של 34 מיליון דולר עקב ההשקעה בעמוס 6 שעמדה על 252 מיליון דולר.החברה סיימה את הרבעון השלישי בהפסד תפעולי של 29 מיליון דולר על הכנסות של 18.3 מיליון דולר והפסד נקי של 34.8 מיליון דולר.

 

פיצוץ לוויין עמוס 6 פיצוץ לוויין עמוס 6 צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x