$
בורסת ת"א

סרוסי במכתב לעובדים: "אני פורש עם הרגשת סיפוק גדולה"

יו"ר בנק הפועלים שהודיע על פרישה מהבנק: "מעולם לא חל עלי חטא הגאווה ולא התקרנפתי כשעמדו בפני דילמות מוסריות"

רעות שפיגלמן 15:5729.11.16
יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, שהודיע היום (ג') על התפטרותו "על רקע האווירה והפרסומים בדבר האירועים האחרונים בבנק" שיגר היום לעובדי הבנק מכתב פרידה. הרקע להתפטרותו של היו"ר היא פרשיית ההטרדה המינית לכאורה של המנכ"ל לשעבר, ציון קינן, כלפי עובדת לשעבר בבנק. הפרשייה התפוצצה לפני כמה שבועות, וסרוסי לא דיווח עליה מתוקף תפקידו כיו"ר לפורום הדירקטוריון ולפיקוח על הבנקים. הדבר עורר את כעסה וביקורתה של המפקחת על הבנקים חדוה בר כלפי מהלך זה של הבנק.

 

במכתב ששיגר לעובדים, מדגיש סרוסי את גאוותו בעשייה של הבנק בתקופת כהונתו כיו"ר, את המערכת הפתוחה שיצר עם בנק ישראל ועם הרגולטורים השונים ואת התוכנית שכתב ושמלווה את הבנק עד היום, תוכנית שעונה לשם back to basics. סרוסי מציין את מהפכת פריסת הסניפים בקרב האוכלוסייה הערבית, את תרומתו לקשר עם האוכלוסייה החרדית ואת הובלת יוזמת ההייטק והטכנולוגיה בבנק. בהקשר זה הוא אומר כי "בתחומים אלה אנו מצויים היום במקום אחר – נכונים כל העת ללמוד, ובה בעת לחלוק מניסיוננו ולשתף פעולה". סרוסי מדגיש כי הוא פורש עם הרגשת סיפוק גדולה, ומביע הערכתו הרבה כלפי המנכ"ל הטרי, אריק פינטו. בהקשר זה כותב סרוסי כי "ליוויתי את אריק בחודשים האחרונים בתהליך כניסתו לתפקיד. מצאתי איתו שפה משותפת, וביחד יצרנו את התפיסה של אנושי, אישי וטכנולוגי, שמבטאת את האנושיות שקודמת לכל".
איגרת הפרידה ששלח סרוסי לעובדים איגרת הפרידה ששלח סרוסי לעובדים

 

על רקע הפרשייה, בולט במיוחד חלקו האחרון של המכתב "לאורך כל שנות פעילותי בבנק לקחתי תמיד אחריות ונתתי גיבוי לעשיה ללא מורא. נתתי ביטחון להנהלה לבוא עם תכניות ומוצרים חדשים, וכן לקחת סיכונים מחושבים כדי לצמוח; כל זאת תוך שתמיד שמרתי על ערכיי. מעולם לא חל עלי חטא הגאווה ולא התקרנפתי כשעמדו בפני דילמות מוסריות. בנקודת הסיום חשוב לי לומר לכם בצורה פתוחה וכפי שתמיד עשיתי בפגישותינו, כי כל האירועים בבנק תמיד טופלו על ידי בצורה אחראית ואכפתית ותוך מחויבות רבה. פעולותי תמיד היו לטובת הבנק, לקוחותיו ועובדיו. עשיתי רבות לשיפור התרבות הארגונית בבנק מתוך תחושה של כבוד לעובדות ולעובדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x