$
בורסת ת"א

קבוצת דלק רוכשת 17.5% מזרוע חיפושי הנפט של רציו מחוץ לישראל

ההשקעה תיעשה במסגרת הנפקת יחידות ההשתתפות הצפויה של שותפות רציו פטרוליום, שהיקפה מועדרך ב-100 מיליון שקל

ליאור גוטמן 09:3128.11.16

קבוצת דלק מדווחת הבוקר (ב') על נכונות להשקעה בשיעור של 17.5% בשותפות רציו פטרוליום - שותפות בשליטת בעלי השליטה הנוכחיים ברציו (לרבות יגאל לנדאו וליגד רוטלווי). רציו פטרוליום היא זרוע לחיפוש נפט וגז עבור רציו מחוץ לישראל - בעוד שרציו עצמה היא שותפתה של קבוצת דלק במאגר לווייתן.

 

ההשקעה הנוכחית של קבוצת דלק תגיע בדמות הנפק יחידות זכויות של רציו פטרוליום, שנאמדת על פי ההערכות במשק בהיקף של כ-100 מיליון שקל ואמורה להסתיים עוד השנה. הגיוס נועד למימון לפיתוח שדות גז או נפט מחוץ לגבולות ישראל.

 

שותפות רציו פטרוליום עוסקת לפי הדיווח בחיפושי גז או נפט מחוץ למדינת ישראל, פיתוחם והפקתם. בין המקומות שהשותפות מתעדת לפעול בהם ניתן לציין את גינאה, מלטה, אירלנד והפיליפינים.

 

השותפות הוקמה לאחר שברציו החליטו כי אפשר לנצל את ירידת מחירי האנרגיה בעולם על מנת להשקיע בהזדמנויות בתחום חיפושי גז ונפט. דלק מצידה כבר נמצאת בתהליך ובשנים האחרונות גם היא מחפשת הזדמנויות השקעה באזורים שונים בעולם.

 

לדברי מקורבים לרציו פטרוליום, החברה פועלת בעניין ההשקעה של קבוצת דלק באופן שקוף מול רשות ניירות ערך, ואף צעד לא התבצע ללא בדיקה ותיאום מולה. רציו מחזיקה 15% ממאגר לוויתן, כאשר השותפה הבכירה שלה שם היא דלק, באמצעות שתי שותפויות הגז שפועלות תחתיה, דלק קידוחים ואבנר, המחזיקות שם יחד כ-45%. לפיכך, בין שני הגופים קיים שיתוף פעולה ותיק בכל המאבקים הרגולטורים לאורך השנים לגיבוש מתווה הגז הממשלתי. 

 

 

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק יצחק תשובה בעל השליטה בדלק צילום: עמית שעל
בטל שלח
    לכל התגובות
    x