$
בורסת ת"א

רק ילין לפידות, הראל ומנורה גייסו כספים לגמל באוקטובר

חברת הגמל של ילין לפידות רשמה גיוסים של יותר מחצי מיליארד שקל באוקטובר ושל יותר מ־3 מיליארד שקל מתחילת השנה. פדיונות מיטב דש באוקטובר: 183 מיליון שקל

רחלי בינדמן 08:3528.11.16

המומנטום של חברת הגמל של ילין לפידות לא שוכך: גם באוקטובר השתלט בית ההשקעות על הגיוסים בענף, עם העברות חיוביות של כספים ממתחרים של 537 מיליון שקל נטו.  

בית ההשקעות הצליח להעביר מגופים מתחרים מתחילת השנה יותר מ־3 מיליארד שקל. זאת אף על פי שהוא לא לוקח חלק במבצעים ובתחרויות שעורכים בתי השקעות אחרים מול סוכני הביטוח במטרה לעודד אותם לגייס כספים לקופות הגמל שלהם.

 

הסיבה למגמה טמונה בתשואות של ילין לפידות, שבולטות לטובה לעומת המתחרים מתחילת השנה. מנורה מבטחים, הגוף השני ברשימת המובילים בהעברות חיוביות, ניצב בפער ניכר מילין לפידות, עם העברות חיוביות ממתחרים של 38 מיליון שקל. השלישי בצמרת הרשימה הוא הראל בית השקעות, עם גיוסים של 15 מיליון שקל.

 

 

חרף התוצאות החזקות מתחילת השנה, חברת הגמל של אנליסט מתקשה לתרגם זאת לגיוסים. החברה הציגה העברות שליליות נטו של מיליון שקל באוקטובר ושל 162 מיליון שקל מתחילת השנה. כך, רק ילין לפידות, מנורה מבטחים והראל רשמו העברת כספים חיובית בחודש אוקטובר - בעוד יתר הגופים רשמו העברות שליליות.

 

בית ההשקעות מיטב דש ניצב עדיין בתחתית טבלת הגיוסים, עם העברות שליליות נטו של 183 מיליון שקל בחודש אוקטובר ושל 1.4 מיליארד שקל מתחילת השנה.

לעומת תחום הגמל, בגזרת הפנסיה תנועת הכספים דלה משמעותית באופן שגרתי. בית ההשקעות הלמן־אלדובי הכריז כבר בחודש אוקטובר כי הוא מוכן לגייס לקוחות בדמי הניהול האפסיים שלהם התחייב בפנסיית ברירת המחדל — רפורמה שנכנסה לתוקפה רק בנובמבר. אף על פי כן, קרן הפנסיה של הלמן־אלדובי רשמה העברת כספים שלילית של מיליון שקל באותו חודש.

 

יאיר לפידות, מנכ"ל ושותף ילין לפידות יאיר לפידות, מנכ"ל ושותף ילין לפידות צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x