$
שווקי חו"ל

דיווח בקוריאה: סמסונג שוקלת את הצעת הפיצול של קרן אליוט

חודשיים לאחר שהקרן האקטיביסטית הציבה בפני החברה את ההצעה הדרמטית לשינוי מבני, דירקטוריון החברה יתכנס השבוע לדון בהצעה. הבורסה בקוריאה דרשה מהחברה להגיב לדיווחים

מיקי גרינפלד 07:3528.11.16

האם סמסונג בדרך לפיצול? בקוריאה מדווחים היום שענקית האלקטרוניקה והסמאטרפונים מתכוונת לדון במהלך השבוע בהצעת קרן הגידור האקטיביסטית אליוט מנג'מנט (Elliott Management) לשינוי מבני שיכלול פיצול לשתי חברות. 

דירקטוריון החברה ייפגש ביום שלישי על מנת לגבש החלטה ולהשיב להצעה, שהונחה לפתחה של החברה בתחילת אוקטובר השנה. הדיווחים שפורסמו בעיתון כלכלי בסיאול לא זכו לאישור רשמי מצד סמסונג, אך הבורסה הקוריאנית פנתה לחברה בדרישה לפרסום תגובה.

 

ההצעה של קרן הגידור נועדה למעשה לפשט את המבנה המורכב של פעילויות סמסונג - תאגיד שליבת העסקים שלו כולל את חטיבת הסמארטפונים וחטיבת השבבים - באופן שימקסם את האפשרות של בעלי המניות להנות מרווחי החברה.

 


 

רבים מהמשקיעים הזרים בסמסונג מחו בשנים האחרונות על כך שהם אינם נהנים מרווחי החברה - ובעיקר מהמזומנים שנכנסים לקופתה מפעילות הסמארטפונים שלה. קרן אליוט, בעלת מניות בשווי 1.2 מיליארד דולר בחברה, היא הראשונה שהגישה הצעה מעשית לשינוי המצב.

 

הצעת אליוט כוללת פיצול של סמסונג לחברת החזקות ולחברת פעילות, ומיזוג חברת ההחזקות עם חברת התשתיות של סמסונג, שעד כה שימשה למעשה החברה שבאמצעותה שלטה משפחת המייסדים בכל התאגיד.

 

חברה זו נשלטת החל משנת 2014 על ידי לי ג'יי יונג (Lee Jae-yong), לאחר מותו של אביו - בשיתוף עם משפחתו, והיא צפויה לשמור על החזקותיה בחברה, אך לאחר הפיצול הרווח אמור להיות מחולק באופן שוויוני יותר בין בעלי המניות.

 

מהלך הפיצול ישחרר אפשרות למשוך מזומנים מקופת החברה, שמכילה 69 מיליארד דולר. בפועל, הפיצול ישחרר באופן מיידי דיבידנד חד פעמי לבעלי המניות, בשווי של 27 מיליארד דולר. ועל פי ההצעה הוא יאפשר בהמשך דיבידנד שנתי של 75% מהמזומנים שתצבור החברה.

 

חנות סמסונג בהונג קונג חנות סמסונג בהונג קונג צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x