שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל ביטוח עברה לרווח של 186 מיליון שקל ברבעון השלישי

חברת הביטוח הפסידה 108 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; איזי כהן, המנכ"ל הכריז על שינוי מבני ופיצול חטיבת החיסכון ארוך הטווח לשניים – לביטוח חיים מחד ולפנסיה וגמל מנגד

רחלי בינדמן 15:1827.11.16

בדומה לחברת הביטוח מגדל, גם כלל ביטוח משחררת הון לטובת שורת הרווח בזכות עליית עקום הריבית ברבעון. החברה המנוהלת על ידי איזי כהן מדווחת היום (א') על רווח כולל של 186 מיליון שקל ברבעון לעומת הפסד של 108 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המעבר לרווח ברבעון שחלף נובע בעיקר משחרור של 95 מיליון שקל אחרי מס מהעתודה לשורת התחתונה וזאת לאחר שבתשעת החודשים הראשונים של 2016 הפרישה כלל 812 מיליון שקל להגדלת עתודות ההון – בעיקר בשל ירידת סביבת הריבית אך גם בגלל תקנות וינוגרד הצפויות להגדיל את תשלומי הפיצויים שמשלמות חברות הביטוח למבוטחים בביטוחי רכב חובה.

 

כלל מדווחת כי לאחר תאריך המאזן נמשכה העלייה בעקום הריבית העשוייה לשחרר לשורת הרווח עתודות הון נוספות, אך קשה להעריך את אמדן השחרור הצפוי על רקע האפשרות לקיזוז חלק מהכסף שישתחרר בשל הפסדי הון אפשריים על האג"ח שמחזיקה החברה בתיק הנוסטרו שלה. כידוע חברות הביטוח נדרשו בשנתיים האחרונות לחזק את כרית ההון שלהן העומדת כנגד ההתחייבויות למבוטחים בשל סביבת הריבית היורדת המקשה עליהן לייצר תשואה על ההון שעומד כנגד ההתחייבויות הביטוחיות. כעת, כשהריבית נמצאת במגמת עליה, הן מקבלות אישור נקודתי מהפיקוח על הביטוח לשחרר חלק מהעתודות חזרה לשורת הרווח.

 

בנוסף, המעבר לרווח גם בנטרול שחרור ההפרשות הוא תולדה של הכנסות מהשקעות ברבעון השלישי בזכות ביצועי שוק ההון למול הפסדים על השקעות ברבעון המקביל אשתקד.

 

כלל חושפת בדוחות כי המנכ"ל איזי כהן החליט לבצע שינוי ארגוני החל מינואר 2017 במסגרתו יפצל את חטיבת החיסכון ארוך הטווח לשתיים – חטיבה לביטוח חיים בראשות ירון שמאי וחטיבה לפנסיה, גמל ומוצרים פיננסים בראשות אבי רוזנבאום וזאת לצורך מתן מיקוד עסקי נפרד לכל אחד מהתחומים. החברה גם מדווחת כי תתחיל לשווק את מוצר הגמל להשקעה החל מינואר 2017 וזאת בזמן שהמתחרה מגדל כבר החלה לשווק את המוצר החודש.

 

איזי כהן מנכ"ל כלל מסר: כלל ביטוח ממשיכה להציג תוצאות טובות בפעילותה העסקית השוטפת בהתאם למדיניותה לגידול ברווח החיתומי בעסקי הליבה. סביבת הריבית הנמוכה ממשיכה להשפיע על תוצאות החברה וזאת עקב הצורך לביצוע הפרשות משמעותיות והצגת הפסדים בעיקר בתיקי ביטוח חיים וביטוח בריאות-סיעודי של החברה, אך עלייה בריבית צפויה להשפיע על הקטנת ההפרשות וחזרה להצגת רווחיות בתיקים

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x