$
בורסת ת"א

ירידה ברווחי ביטוח ישיר - החברה מטילה חלק מהאחריות על סלינגר

החברה רשמה רווח רבעוני של 27 מיליון שקל, נסיגה של 3 מיליון שקל בהשוואה לרבעון המקביל. מייחסת חלק מהחולשה לאי קבלת החלטה בפיקוח על ייקור תעריפי החובה

רחלי בינדמן 14:5524.11.16

חברת הביטוח איי.די.איי, המוכרת תחת המותג ביטוח ישיר, מסכמת את הרבעון שלישי עם רווח כולל של 27 מיליון שקל - ירידה של 3 מיליון שקל בהשוואה לרבעון השלישי של 2015.  

החברה מייחסת את הירידה ברווח בעיקר להחמרה משמעותית ביחס התביעות בענפי הרכב וכן מקליטת היקף משמעותי של לקוחות חדשים. הרווח הכולל בביטוח הכללי עמד על 17 מיליון שקל, ירידה של 20 מיליון שקל בהשוואה לרבעון המקביל. הירידה נובעת בעיקר מהחמרה ביחס התביעות ברכב רכוש ומירידה ברווחיות בענף רכב חובה.

 

מה דעתך על מניית איידיאיי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בדוח הכספי מופנית ביקורת כנגד המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, ונטען כי תוצאות החברה נפגעו בין היתר בשל העיכוב באישור הפיקוח לתיקונים הנדרשים בתעריף ביטוח החובה. 

 

ביטוח ישיר פנתה לפיקוח על הביטוח בבקשה לעדכן כלפי מעלה את פרמיות הביטוח של ביטוחי רכב חובה, כאשר אחד הנימוקים שהציגה נגע לתקנות וינוגרד - אלה צפויות לייקר את הפיצוי שמשלמות חברות הביטוח למבוטחים. עד כה סלינגר לא נענתה לבקשה, ואף הצהירה מוקדם יותר השנה כי היא מתכוונת לפעול להוזלת תעריפי הביטוח.

 

מנכ"ל החברה רביב צולר אמר עם פרסום הדיוחות כי "במהלך הרבעון המשכנו במאמצים להגדלת נתחי השוק וצמצום הפגיעה ברווחיות בענפי הרכב, מגמה אשר פגעה בכל הענף במהלך השנה האחרונה".

 

 

דורית סלינגר ורביב צולר דורית סלינגר ורביב צולר צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x