$
בורסת ת"א

אבנר ודלק קיד' מציגות רווח משותף של 197 מיליון דולר מתחילת השנה

לקראת המיזוג ביניהן, כל אחת מהשותפויות הציגה בשלושת הרבעונים הראשונים עלייה של 12.5% ברווח. הכנסות דלק קידוחים עמדו על 193 מיליון דולר, אבנר מכרה גז ב-167 מיליון דולר

ליאור גוטמן 13:4023.11.16

שותפות הגז דלק קידוחיםסיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2016 ברווח נקי של כ-112 מיליון דולר - עלייה של כ-12.5% לעומת שלושת הרבעונים הראשונים של 2015, אותם סיימה החברה ברווח של כ-95 מיליון דולר. 

הכנסות השותפות ממכירת גז וקונדסנט (חומר שהוא תוצר לוואי של הפקת הגז עבור בתי זיקוק) הסתכמו בתשעת החודשים בכ-193 מיליון דולר (בניכוי תמלוגים) - עלייה של 20% בהשוואה לתקופה המקבילה, שבה עמדו ההכנסות על 160.5 מיליון דולר. 

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מכירות הגז הסתכמו בכ-7.1 מיליארד מ"ק (מול 6.3 מיליארד מ"ק בשלושת הרבעונים המקבילים ב-2015), רמת שיא בצריכת הגז, שצפויה לעמוד בתום השנה על 9.5 מיליארד מ"ק.

 

מחיר הגז נשאר יחסית יציב וממוצע החוזים של החברה היה 5.17 דולר ליחידת אנרגיה, בעיקר בשל חוזה הגז הבעייתי של חברת החשמל, שאושר בין השאר על ידי רשות החשמל הישנה - חוזה המחייב את חברת החשמל להצמיד את המחיר למדד המחירים לצרכן האמריקאי, עם תוספות אוטומטית של אחוז בכל שנה ועד תחילת העשור הבא.

 

הרווח הגולמי של דלק קידוחים הסתכם בכ- 131.5 מיליון דולר, לעומת כ-116 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

האחות התאומה

שותפות הגז אבנר, היא ה"תאומה" של דלק קידוחים לפעילות שמחזיקה בחלקים שווים עמה במאגרי תמר ולוויתן, מדווחת אף היא על גידול בפעילות - שתיהן בשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה.

 

אבנר מציגה הכנסות (בניכוי תמלוגים) של כ-167.3 מיליון דולר (גידול של כ-7.7%), רווח תפעולי של 126.6 מיליון דולר (גידול של כ-12.5%) ורווח נקי של 102 מיליון דולר (גידול של כ-12.5%).

 

שתי השותפויות - דלק קידוחים ואבנר - עומדות בפני מהלך של מיזוג. בימים אלו הן מבצעות קידוח ליצירת באר גז שישית במאגר תמר.

 

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר: "הדוחות משקפים אסטרטגיה ארוכת-טווח, במסגרתה פעלנו וממשיכים לפעול להטמעת הגז הטבעי, על יתרונותיו, במשק הישראלי. ברבעון האחרון חזרנו לקדוח בים, ואנו מצויים בעיצומו של קידוח תמר 8 אשר ישפר את אספקת הגז הטבעי למשק המקומי. אנו פועלים במרץ לפיתוח מאגר לווייתן ולהרחבת מאגר תמר"

 

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x