$
בורסת ת"א

בנק ירושלים ואיילון חתמו על ההסכם לשיתוף פעולה באשראי לקבלנים

ההסכם כולל כ-20 פרויקטים בהם איילון רוכשת מהבנק כ-80% מהאשראי, וכן את שירותי ניהול הפרויקט. הבנק יהיה אחראי על הבאת הלקוחות ובדיקות הנאותות

מיקי גרינפלד 10:3223.11.16

בנק ירושלים חתם על הסכם עם חברת הביטוח איילון לשיתוף פעולה בהעמדת אשראי לליווי פרויקטי בנייה ותשתיות ליזמים וקבלנים. דבר המגעים בין הצדדים פורסם בשבוע שעבר ב"כלכליסט" וההסכם בין הצדדים נחתם ביום שני.  

במסגרת העסקה בנק ירושלים יהיה אחראי על הבאת הלקוחות (היזמים והקבלנים), ביצוע פעולת החיתום ובדיקת הנאותות שלהם. איילון יממן את העסקה ויהנה מהריבית הצפויה בניכוי עמלות תפעול וניהול שישלם לבנק.

 

העסקה כוללת כ-20 פרויקטים בהם איילון רוכשת מהבנק כ-80% מהאשראי בפועל, לצד ההתחייבויות למתן אשראי, וכן רוכשת מהבנק שירותי ניהול פרויקט. תנאי התקשרות של הלקוחות עם הבנק יישארו ללא שינוי.

 

עסקה זו מסמנת את העמקת שיתופי הפעולה הקיימים בין הבנק וחברות ביטוח באשראי לנדל"ן. בשל דרישות ההון החלות על הבנקים ומגבלת החשיפה לנדל"ן, רוב הבנקים מתקשים היום לספק את ביקושי הלקוחות לאשראי בתחום הבנייה ונאלצים לשתף את גופי הפנסיה.

  

בנק ירושלים בניהולו של גיל טופז מנהל תיק אשראי של נדל"ן למגורים בהיקף של כ-6.8 מיליארד שקל. מתוך סכום זה,  כ-1.1 מיליארד אשראי מנוהל באחריות הבנק והיתר באחריותן של חברות הביטוח.

 

מנכ"ל בנק ירושלים גיל טופז אמר כי "העסקה מהווה נדבך נוסף בשיתוף הפעולה של הבנק עם המוסדיים. שיתוף פעולה שמייצר ערך משמעותי הן למוסדיים והן לבנק הרואה בחברות הביטוח שותפות אסטרטגיות לפעילות זו".

 

את העסקה הובילו מטעם איילון רונה יוסף, מנהלת אגף השקעות, ומטעם בנק ירושלים איילת רוסק מנהלת סקטור נדל"ן. את הצד המשפטי ליוו מטעם בנק ירושלים עו"ד נטלי ג'ייקובס ואסתי הדר ממשרד הרצוג פוקס נאמן ומטעם איילון עו"ד יונה גושן ממשרד אגמון.

 

יונל כהן, בעל השליטה בשותפות אופק דן המחזיקה ב-22% ממניות איילון, הודיע אתמול על כוונתו לסיים את תפקידיו כדירקטור וכיו"ר הדירקטוריון של איילון ביטוח, וזאת החל ממועד מינויו של דירקטור אחר במקומו.

 

אופק דן ביקשה למנות במקומו את אריה זילברברג, אקטואר בהכשרתו ודירקטור כיום בחברת הבת איילון פנסיה וגמל וזאת בכפוף לאישור הפיקוח. אולם ל"כלכליסט" נודע כי אריק יוגב, מנכ"ל איילון עשוי ככל הנראה להתמנות ליו"ר במקומו ואילו אתי אלישקוב המכהנת כמנכ"ל חברת האחזקות תמונה גם למנכ"לית חברת הביטוח. 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x