$
בורסת ת"א

הושלמה עסקת אדמה - כמצ'יינה העבירה לדסק"ש 230 מיליון דולר

העסקה מגדילה את הונה העצמי של אי.די.בי ב -719 מיליון שקל. אדוארדו אלשטיין: ״השלמתה המוצלחת של עסקת אדמה מבטאת את יכולתנו ליצור הזדמנות משמעותית וגם לממשה"

גולן חזני 10:1523.11.16

דסק"ש דיווחה על השלמת העיסקה למכירת מניותיה בחברת האגרוכימיה אדמה (40%) לשותפתה עד כה כמצ'יינה הסינית במהלך שבו הועברו לקופת דסק"ש 230 מיליון דולר.  

תמורת העיסקה היא 1.4 מיליארד דולר והיתרה היא מחיקת חוב של אי.די.בי לבנק סיני, שנלקחה במסגרת עיסקת אדמה ב-2011, חוב שיעבור לכמצ'יינה.

 

העסקה נחתמה בין הצדדים מגיעה לאחר שבחודש יוני האחרון פרץ סכסוך עסקי בין כמצ'יינה לבין דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין, בעקבות הניסיון שמקדמת החברה הסינית לרכישת ענקית חומרי ההדברה השוויצרית סינג'נטה, תמורת 43 מיליארד דולר.

 

לאחר שכמצ'יינה הגישה הצעת רכש לבעלי מניות סינג'נטה, פנתה דסק"ש לביהמ"ש המחוזי בתל-אביב בבקשה לתביעה נגזרת נגדה, וטענה כי היא "רואה בחומרה רבה את התנהלותה", בקשר עם ניסיונה לרכוש את סינג'נטה. דבר הסכסוך פורסם לראשונה ב"כלכליסט", כמו גם החתימה על העיסקה באוגוסט. שתי החברות החלו במו"מ שאותו הוביל מנכ"ל דסק"ש שולם לפידות.

 

העיסקה משנה מהותית את המצוקה שבה נמצאת אי.די.בי, ומגדילה את הונה העצמי בלא פחות מ-719 מיליון שקל, כשאי.די.בי רושמת גם רווח הון של 461 מיליון שקל כתוצאה מהעיסקה.

 

אלשטיין אמר כי: ״השלמתה המוצלחת של עסקת אדמה מבטאת יותר מכל את יכולתנו ליצור הזדמנות משמעותית וגם לממשה. לזהות ערך חבוי ולהציפו באופן שישרת נכונה את טובתם של כלל מחזיקי העניין שלנו. אין ספק שאי.די.בי ביום שאחרי עסקת אדמה, חזקה יותר. מימושה של עסקה גלובלית כזו עם מערכת אינטרסים רבים ומורכבים, חייבה אותנו לנהל את המו״מ ברגישות וביצירתיות. במהלך המו״מ הצלחנו גם ליצור יחסים חשובים ביותר עם שחקנים מובילים בעולם העסקי בסין, מדובר בפתיחת דלת עבורנו במקום הצומח והמשפיע בכלכלה הגלובלית. בהזדמנות זו ברצוני להודות לידידי, יו״ר כימצ'ינה, רן ג׳יאנשין, ולברך אותו על עסקה שנבנתה על בסיס של אמון הדדי והערכה מקצועית גדולה״.

 

שולם לפידות הוסיף: ״השלמת עסקת אדמה מבטאת את יכולתה של אי.די.בי ודסק״ש בעידן החדש שלה, ליצור הזדמנויות ולממשן וזאת מתוך מחויבות לכלל בעלי העניין שלנו. העסקה מאפשרת לנו לרשום רווח בעל משמעות אסטרטגית עבור הקבוצה, המהווה מכפיל כוח עצמתי להמשך ביסוס ופיתוח פעילותנו. אנו ממשיכים להיות ממוקדים במעורבות מוקפדת ואינטנסיבית בחברות הקונצרן, במטרה להמשיך ולייצר ערך משמעותי ובר קיימא".

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x