$
בורסת ת"א

ביהמ"ש לסלינגר: "תחשפי את המסמכים שקשורים לכלל ביטוח"

השופטת רות רונן קיבלה את עמדת אי.די.בי ודרשה מהמפקחת על הביטוח לחשוף את כל המסמכים הרלבנטים להוראה למכור את מניות כלל ביטוח בבורסה. דורית סלינגר הגישה ערעור בטענה כי מדובר בתרשומות פנימיות שלא רלבנטיות לדיון

גולן חזני 18:4822.11.16

מכה משפטית נוספת לדורית סלינגר. המפקחת על שוק ההון חויבה על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב להעביר לאי.די.בי את כל המסמכים הרלבנטים להוראה שלה למכור את מניות החברה־הבת (54.9%) כלל ביטוח בבורסה.  

שופטת ביהמ"ש רות רונן החליטה לקבל את עמדת אי.די.בי ולחייב את סלינגר לחשוף מסמכים בתוך 20 יום. ההחלטה תגרום לדחייה נוספת ביישום מתווה המכירה של מניות כלל מאחר שסלינגר מתכוונת לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה. אם הערעור יידחה, סלינגר תעביר את המסמכים במעטפה סגורה לבית המשפט, שיחליט מי מהם רלבנטי להצגה בפני אי.די.בי.

 

טרי ביקש מביהמ"ש לפסוק אם למכור המניות

עד כה סירבה סלינגר להעביר חלק מהמסכמים בטענה לחסיון, ובכך שמדובר בתרשומות פנימיות, שיחות ופגישות שלה עם הנאמן למניות השליטה בכלל ביטוח של אי.די.בי, משה טרי. בנוסף, טענה סלינגר שהמסמכים אינם רלבנטים לדיון. אי.די.בי, בשליטת אדוארדו אלשטיין, טענה כי סלינגר כללה את נושאי המסמכים בתצהירים שהגישו אנשיה לבית המשפט ולכן יש לגלותם בפניה.

 

הדיון בחסיון המשפטי נערך ביוזמת טרי, שביקש מבית המשפט לפסוק אם עליו למכור את מניות כלל במנות של 5% בבורסה, כפי שדורשת סלינגר, או להימנע מכך בשל איומי אי.די.בי לתבוע אותו על נזקים.

 

"הנאמן לא צריך להיות כפוף לתכתיבי סלינגר"

עוה"ד של אי.די.בי פנחס רובין, כפיר ידגר ויאיר שילוני ממשרד גורניצקי ואסתר קורן המלווה את התהליך ממשרד גרוס חודק, קיבלו בסיפוק את ההחלטה. מקרוב לאי.די.בי אמר ל"כלכליסט" כי "המסמכים יעזרו להוכיח כי הנאמן לא צריך להיות כפוף לתכתיבים של הממונה בקשר למכירה וכי אין לדרוש ממנו לבצע איוולת כלכלית לחברה ולמכור את המניות בשפל שבו הן נסחרות היום. המפקחת לא תצליח להוכיח איזה נזק ייגרם במידה והמניות לא יימכרו בדרך שהיא מעונינת".

 

בנוסף, מקורבים לאי.די.בי הביעו תמיהה על חוסר השקיפות המשווע בפעילות המפקחת. "היעלה על הדעת שהמפקחת תפעל באופן כה נחוש להסתרת התנהלותה בקשר עם כלל ביטוח? עד כדי ניהול מלחמת חורמה כנגד גילוי של תכתובת המיילים הפנימית בין המפקחת לנאמן?".

 

השופטת רות רונן הציעה בדיון בספטמבר כי המניות יועברו לפרק זמן של כשנה לידי גורם שלישי, שינסה למצוא להן רוכש, אך סלינגר סירבה לקבל את הפשרה. בנוסף, סירבה סלינגר לאפשר לאי.די.בי לשעבד מניות כלל ביטוח לטובת גיוס אג"ח. גורמים מקורבים לאי.די.בי טענו כי "קיים קשר ישיר בין סירוב הממונה לאפשר שעבוד של מניות כלל ביטוח, וכתוצאה הכשלת הנפקת האג"ח של אי.די.בי, תוך הסבת נזקים כבדים לחברה ולמשקיעים בה, לבין קמפיין ההסתרה הנחוש של המסמכים בתיק הנוכחי. החלטות שמעלות שאלות קשות".

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x